Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych dni w roku – radosna muzyka, świąteczne dekoracje, prezenty, a przede wszystkim czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Tej magii dopełniają Bożonarodzeniowe Jarmarki, które kuszą zapachami, kolorami i świątecznymi wyrobami. Takich miejsc w naszym regionie było całkiem sporo.

W świąteczną atmosferę 11 grudnia wprowadziło mieszkańców grodziskie Centrum Kultury, które zorganizowało Bożonarodzeniowy Kiermasz w Mediatece. Wyjątkowe prezenty w postaci ręcznie dzierganych pluszaków i czapek, biżuterii z naturalnych produktów, eko-świec, makramy, ceramiki, wyrobów pszczelarskich, naturalnych kosmetyków, kolorowych stroików, choinek, aniołów i wielu innych przedmiotów można było zakupić przez cały dzień. Dodatkowo podczas kiermaszu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie grodziszczanki Anny Chechłacz. Po choinki, światełka, bombki, stroiki i inne ozdoby można przyjść również do Żabiej Woli. Tu Jarmark Świąteczny na parkingu pomiędzy Urzędem Miasta a GOPS-em trwa do 24 grudnia.

Na zorganizowanie Świątecznego Kiermaszu zdecydowała się także Podkowa Leśna. Już 4 grudnia w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej mieszkańcy mogli zakupić pierwsze dekoracje od lokalnych artystów. Nie zabrakło wyjątkowej ceramiki, biżuterii, bombek i pierników, malarstwa, fotografii i rysunku, a także tradycyjnego grzańca i specjałów kuchni gruzińskiej. Podobny klimat panował również w Gminie Michałowice. 5 grudnia w Regułach przed budynkiem Urzędu Miasta mieszkańcy spotkali się z rękodzielnikami. W ofercie było wiele świątecznych ozdób, także tych wykonanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Dodatkowo dzieci brały udział w warsztatach i konkursach, mogły spotkać się z Mikołajem i zrobić zdjęcie z rodziną w fotobudce. 5 grudnia odbył się również Jarmark przy Austerii w Raszynie. Tu oprócz tradycyjnych stoisk rękodzielniczych, można było zakupić upominki, stroiki, ozdoby i przysmaki własnoręcznie robione przez Koło Gospodyń Wiejskich. Tydzień później (11 i 12 grudnia) z regionalnym rękodziełem i produktami lokalnych wytwórców zapoznać się mogli również mieszkańcy Nadarzyna. Poza stoiskami na placu Poniatowskiego było wspólne kolędowanie z uczniami Szkoły Muzycznej i Orkiestrą OSP Nadarzyn, warsztaty świąteczne i rzeźby w lodzie, teatr ognia, pokaz laserów oraz świąteczne gotowanie i pieczenie pierniczków z półfinalistą Top Chef Marcinem Jabłońskim. Drewniane anioły, mydełka, świece, szydełkowe ozdoby i inne rękodzieło można było także spotkać w Nowej Stacji w Pruszkowie, gdzie kiermasz 19 grudnia zorganizowało Stowarzyszenie NGM.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: By poczuć magię Świąt


To może Cię zainteresować: