65 - LECIE GRODZISKIEGO KOŁA PSZCZELARZY

15 stycznia Koło Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim obchodziło 65 - lecie istnienia. Jubileusz Koła połączono ze spotkaniem opłatkowym, na które zaproszeni zostali zaprzyjaźnieni pszczelarze z Mazowsza. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Polskiego Związku Pszczelarzy Tadeusz Sabat, Starosta Grodziski Marek Wieżbicki oraz Wiceburmisrz Grodziska Mazowieckiego Piotr Galiński.

Obchody rozpoczęła Msza Św. odprawiona w Kościele Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, następnie uczestnicy jubileuszu przeszli do grodziskiego Centrum Kultury.

Tę część uroczystości rozpoczął Prezes Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim Stanisław Walczak, który przedstawił historię Koła. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie od Polskiego Związku Pszczelarzy zasłużonym pszczelarzom statuetek i medali im. ks. Jana Dzierżona. Nadmienić warto, że ks. Dzierżon - i to zasłużenie – nazywany był "Kopernikiem ula” albowiem nie tylko od dziecka kochał pszczoły, ale naprawdę znał się na nich. Zawdzięczamy mu m.in. współczesną konstrukcję ula i wiedzę o partenogenezie, czyli dzieworództwie pszczół oraz innych 12 ważnych odkryć związanych z pszczołami.

Od Związku wręczone zostały także dyplomy oraz złote, srebrne i brązowe odznaki. Natomiast od Grodziskiego Koła - dyplomy za długoletnią przynależność. Dyplomem uhonorowano także najmłodszego pszczelarza należącego do Koła. Wśród uhonorowanych był także Starosta Wieżbicki, który otrzymał Dyplom Polskiego Związku Pszczelarzy oraz medalem im. Ks. Dzierżona uhonorowano Urząd Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Kolejnym punktem obchodów były oficjalne wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali min. Prezes Polskiego Związku Pszczelarzy oraz Starosta Grodziski, który w związku z obchodami 65 lecia Koła Pszczelarzy Grodzisk Mazowiecki złożył serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. Wszystkim pszczelarzom i sympatykom pszczelarstwa życzył wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją. Gratulował owocnej działalności związanej z pszczołami, które stanowią niezbędny element w przyrodzie warunkujący nie tylko dobre urodzaje roślin, ale i przynoszący człowiekowi wiele korzyści związanych z produktami pszczelimi, które służą dla zachowania dobrego zdrowia. Dziękował za wkład w edukację ekologiczną i życzył pomyślności oraz satysfakcji z pracy ku pożytkowi nas wszystkich.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: