Uciekał na motocyklu przez 2 powiaty

Pościg za motocyklistą zakończył się zatrzymaniem 19-latka przez policjanta grodziskiej drogówki. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszem przez dwa powiaty. Po przerwaniu jego niebezpiecznej jazdy okazało się, że Mariusz B. nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, a jego motocykl nie figuruje w żadnych systemach. Ponadto motocyklista miał w portfelu torebkę po amfetaminie. Policjanci ustalają czy nastolatek kierował po jej zażyciu oraz sprawdzają pochodzenie jego motocykla.

Wczoraj przed 10.00 policjant grodziskiej drogówki, pełniący służbę na ul. Królewskiej w Milanówku, postanowił zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Kierujący kawasaki nie zatrzymał się jednak na sygnał dany przez funkcjonariusza i zaczął uciekać. Policjant natychmiast ruszył za nim radiowozem w pościg. Gdy mężczyzna kontynuował niebezpieczną jazdę z dużą prędkością po drogach powiatu grodziskiego i pruszkowskiego i nie zatrzymywał się nawet na czerwonych światłach, do pościgu włączyły się inne policyjne załogi.

Po kilku minutach pościgu motocyklista został zatrzymany w Radoniach. Podczas kontroli kierowcy, policjanci ustalili, że 19-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklami. Sprawdzenie pojazdu wykazało natomiast, że nigdy nie był on zarejestrowany i jego pochodzenie jest nieznane. Ponadto w portfelu kierowcy policjanci znaleźli torebkę po amfetaminie. Trwają ustalenia czy Mariusz B. jechał po zażyciu środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzają także pochodzenie zabezpieczonego motocykla.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: