W drodze ze służby nie pozwolił uciec nietrzeźwemu kierowcy

Policjant z grodziskiego wydziału prewencji w drodze ze służby zauważył i natychmiast zareagował na podejrzane zachowanie kierowcy peugeota. Po pościgu i użyciu gazu łzawiącego funkcjonariusz udaremnił ucieczkę i dalszą podróż nietrzeźwemu mężczyźnie. Kierowca został przekazany kolegom z sąsiedniej jednostki. Zatrzymany 41-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Popełnione przez niego przestępstwo drogowe zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy i karą finansową.

Po 21.00 policjant wydziału prewencji grodziskiej komendy wracał ze służby do domu. W czasie podróży zauważył peugeota, który kilkakrotnie wjechał na krawężnik, po czym zatrzymał się na poboczu. Policjant natychmiast postanowił sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Gdy podszedł do auta, siedzący za kierownicą mężczyzna poinformował go, że nic się z nim nie dzieje. Jednak funkcjonariusz wyczuł od niego zapach alkoholu. Polecił kierowcy wyłączyć silnik i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Kierujący nie zareagował na te polecenia i odjechał.  Policjant ruszył za nim, informując jednocześnie o sytuacji kolegów z najbliższej jednostki. Gdy kierowca ponownie się zatrzymał, funkcjonariusz odebrał mu kluczyki i poinformował o zgłoszeniu podejrzenia przestępstwa. W odpowiedzi na to mężczyzna próbował uciekać, a w momencie zatrzymania uderzył interweniującego. Funkcjonariusz użył gazu łzawiącego i doprowadził mężczyznę do jego samochodu.

Wezwani na miejsce policjanci z żyrardowskiej komendy szybko potwierdzili, że zatrzymany kierowca ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 41-latek trafił do policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności, kara finansowa i utrata prawa jazdy.

Każdemu użytkownikowi drogi powinna towarzyszyć świadomość, jak ważna jest jego reakcja na podejrzenie stanu nietrzeźwości u kierowcy. Przekonani o tym są wszyscy funkcjonariusze, którzy na co dzień podczas służby widzą dramaty uczestników zdarzeń drogowych. Zachęcamy do przekazywania policjantom sygnałów o wszelkich zagrożeniach na dogach, aby w porę im zapobiegać.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: