Uczniowie z 18 powiatowych szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli dziś udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali policyjny test wiedzy, sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, następnie ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a dla doskonalenia umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem, pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód. Najlepsze drużynowo wyniki zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodzisku Maz. i Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz. Obydwa zespoły będą reprezentowały powiat grodziski w rozgrywkach wojewódzkich.

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grodziskiego mieli dziś okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, przygotowanej przez Starostwo Powiatu Grodziskiego i Policję. Rozwiązywanie testu wiedzy o bezpieczeństwie oraz zadań z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej odbywało się w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Maz., a część praktyczna została przeprowadzona na boisku szkolnym sąsiadującego Gimnazjum Nr 3. W organizację tego pożytecznego przedsięwzięcia chętnie włączyli się, jak zawsze, przedstawiciele Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto i Gmina” oraz Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej w Grodzisku Maz. oraz goszczących uczestników placówek oświatowych. Duży udział w przygotowanie uczniów do eliminacji mieli także ich szkolni opiekunowie. Do dzisiejszych powiatowych zmagań stanęli uczniowie z 10 szkół podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji, a także przypominanie zasad. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy turnieju mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testu, przygotowanego przez policjantów grodziskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Umiejętności udzielania pierwszej pomocy sprawdzane były przez przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej na podstawie specjalnie przygotowanych scenek. Bezpieczną i sprawną jazdą rowerem uczestnicy mogli wykazać się na specjalnie przygotowanym przez grodziskich policjantów i strażników miejskich torze przeszkód.

Przed wręczeniem nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom przez Wicestarostę Powiatu Grodziskiego- Sławomira Kamińskiego, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.- mł.insp. Dariusza Lubańskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty -Lidię Abramczyk, policjantka z grodziskiej komendy przedstawiła prezentację dotyczącą zasad bezpieczeństwa na drogach.

Wyniki eliminacji powiatowych:
SZKOŁY PODSTAWOWE

ZESPOŁOWO
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodzisku Maz.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grodzisku Maz.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Jaktorowie.
INDYWIDUALNIE
I miejsce – Dawid Jurasz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Maz.
II miejsce – Wiktor Sinfield ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Maz.
III miejsce – Sandra Berlińska ze Szkoły Podstawowej w Jaktorowie

GIMNAZJA

ZESPOŁOWO
I miejsce - Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz.
II miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół w Międzyborowie
III miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół w Kaskach
INDYWIDUALNIE
I miejsce – Kacper Kuta z Gimnazjum Nr 2 w Grodzisku Maz.
II miejsca – Kamil Sielski z Gimnazjum w Zespole Szkół w Międzyborowie
III miejsce – Kamil Stankiewicz z Gimnazjum Nr 3 w Grodzisku Maz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i odwagi i mamy nadzieję, że zdobyte dziś umiejętności będą dobrze wykorzystywać na drogach. Na kolejną edycję Turnieju zapraszamy za rok.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: