W środę 20 marca odbyło się otwarcie pływalni przy ul. Gomulińskiego 4, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, która przeszła już wszystkie odbiory techniczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Moris Polska Sp. z o.o. Koszt wykonania projektu oszacowano na 30 mln zł, z czego 10,6 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania pn. „Budowa Krytej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie”.

Na uroczystość Krzysztof Rymuza – Starosta Powiatu Pruszkowskiego i dyrektor szkoły Łukasz Borkowski zaprosili wielu gości, w większości związanych z historią powstawania pływalni, których uhonorowano okolicznościowymi statuetkami. To między innymi radni miasta i powiatu pruszkowskiego oraz ich przewodniczący dwóch ostatnich kadencji. Obecni byli też działacze sportowi Polskiego Związku Sportowego, przyszli trenerzy młodzieży liceum i klubu sportowego. Gościem specjalnym otwarcia była Otylia Jędrzejczak, najbardziej utytułowana polska pływaczka, mistrzyni olimpijska z Aten, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka świata i Europy i wręczyła medal zasłużonego dla PZP staroście pruszkowskiemu. Mistrzyni w 2023 r., jako Prezeska Polskiego Związku Pływackiego, została zaproszona do wzięcia udziału we wmurowaniu kamienia węgielnego tej pływalni. Po uroczystości odbył się bankiet uwieńczony wspaniałym tortem. W kuluarach rozmawiano o tej wspaniałej inwestycji i o planach z nią związanych.

Na dostosowanej do zawodów pływalni odbyły się już pierwsze Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w pływaniu (20-21.03.2024 r.), następne będą Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego w pływaniu (22-23.03.2024 r.). Pływalnia jest czynna każdego dnia od 6:30 do 21:30. Harmonogram dostępności torów dla klientów indywidualnych będzie dostępny od 25.03 na stronie internetowej pływalni. Zapraszamy do Pływalni SMS-LO Pruszków na sportowe pływanie po ośmiu szerokich torach w wodzie ozonowanej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste otwarcie pływalni SMS-LO w Pruszkowie


To może Cię zainteresować: