Od 23 marca br. na pływalni miejskiej „WODNIK 2000” w Grodzisku Mazowieckim obowiązują tzw. ciche godziny. Wprowadzenie tej zmiany ma ułatwić życie osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom. OSiR w Grodzisku Mazowieckim jest pierwszym w województwie mazowieckim i drugim w Polsce ośrodkiem, który wprowadził „ciche godziny”.

Ciche godziny będą obowiązywać w każdą sobotę od 18:00 do 20:00 oraz w każdą niedzielę od 8:00 do 10:00.

- Zarówno w holu, jak i na płycie basenu zostanie wyłączona muzyka. Nie będą włączane także dysze wodne na małym basenie, co znacznie zmniejszy hałasmówi Mariusz Smysło, Dyrektor OSiR Grodzisk Mazowiecki. Jesteśmy otwarci na zmiany i wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców w spektrum autyzmu, ale nie tylko, z tej zmiany skorzystają także osoby wrażliwe sensorycznie oraz wszyscy klienci pływalni, którzy cenią sobie ciszę i spokójdodaje Mariusz Smysło.

Inicjatywa wprowadzenia cichych godzin na pływalni miejskiej „WODNIK 2000” jest elementem dużej kampanii społecznej #Neuroróżnorodni, która dzieje się w Grodzisku Mazowieckim pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Grodzisk Mazowiecki. Jej głównym celem jest podniesienie społecznej świadomości nt. spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera, ale także obalenie mitów związanych z neuroróżnorodnością i wprowadzenie realnych zmian.

W badaniach czytamy, że 69% osób w spektrum autyzmu jest dyskryminowanych, a 86% badanych przyznaje, że nie zna miejsc dostosowanych do potrzeb osób w spektrum autyzmu. My to zmieniamy i razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki jako pierwsi w województwie mazowieckim i drudzy w Polsce wprowadzamy „ciche godziny”  mówi Karolina Roztocka, liderka kampanii społecznej Neuroróżnorodni.

Więcej o kampanii społecznej  #Neuroróżnorodnych można przeczytać na: https://grodzisk.pl/2023/03/kampania-neuroroznorodni/

O kampanii społecznej w Grodzisku Mazowieckim:

Kampania społeczna #Neuroróżnorodni realizowana przez Przedszkole SOSENKI z Grodziska Mazowieckiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Grodzisk Mazowiecki. Głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera wśród lokalnej społeczności. Zadaniem #Neuroróżnorodnych jest wprowadzenie realnych zmian w gminie, które będą realizowane poprzez działania kampanii.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: