Wiosenne Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w Pływaniu o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się na basenie „Wodnik 2000”. W konkurencjach udział wzięli dorośli, młodzież i dzieci pływające z pomocą tzw. makaronów.  

To wszystko z okazji 20-lecia basenu. Oczywiście zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcy puchary. Były też gadżety związane z bezpieczeństwem na drogach i na wodzie – mówił Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSIR-u.  

Dzieci pana Jacka wywalczyły w sumie cztery medale. Z kolei Krzysztof, który nie trenuje pływania od  siedmiu lat przyjechał po to, aby spróbować swoich sił i przypomnieć sobie dawne czasy. – W czołówce to ja tutaj nie byłem, ale chyba wrócę do uprawiania tego sportu. Woda jednak jest czymś, co uwielbiam – wyjaśnia Krzysztof. Byli też tacy, którzy odnieśli sukces, wygrywając w kilku kategoriach, jak np. Ewa. – Wygrałam w kategorii open na dystansie 50-ciu metrów, płynąc stylem grzbietowym oraz w konkurencji pucharowej stylem zmiennym na odcinku 100 metrów.

Anię spytaliśmy natomiast, jaki styl preferuje? – Uważam, że styl grzbietowy jest najprzyjemniejszy i najłatwiejszy. Łatwiej jest również z oddychaniem – twierdzi Ania.

W zawodach, które nie były dedykowane klubom, ale dzieciom i amatorom, udział wzięło ponad 100 osób.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: