Koniec wakacji to również koniec atrakcji na kompleksie basenów letnich w Strzeniówce. Tegoroczny sezon na rozbudowanych basenach prezentował się imponująco.

W ciągu 78 dni funkcjonowania basenów, odwiedziło je ponad 60 000 osób. Podczas tego okresu władze Nadarzyna starały się zapewnić odwiedzającym wiele dodatkowych atrakcji.– W tym roku można było obserwować zmagania sportowe na boiskach kompleksu pod czas: Międzynarodowego Turnieju Tenisa Plażowego, Super Pucharu Polski oldbojów w siatkówce plażowej, Mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce plażowej, czy treningi reprezentacji Polski w plażowej odmianie piłki nożnej. Wziąć udział w zajęciach z nurkowania z akwalungiem, aqua aerobiku, w zabawach dzieci z syrenką, a nawet w zajęciach dla seniorów pod hasłem: „Seniorze życie jest tylko jedno - zadbaj o nie" – tłumaczył Wójt Nadarzyna – Dariusz Zwoliński.

Warto zaznaczyć też, że wpływy z biletów powinny spokojnie pokryć całoroczny koszt utrzymania obiektu.

Pod koniec sezonu, wraz ze zbliżającym zamknięciem się obiektu rozgorzała w mediach społecznościowych dyskusja nad przedłużeniem okresu działania basenów na wrzesień. Władze gminy nie widzą jednak takiej możliwości. Gdy w ciepłe dni basen był pełen, tak jak informował Dariusz Zwoliński, 31 sierpnia w południe temperatura wynosiła wtedy około 22 st. C. Na obiekcie było wówczas trzech gości i 14 osób obsługi. To zdaniem wójta definitywnie kończy dyskusję o takiej potrzebie. Tymczasem zapraszamy na basen za rok i z ciekawością czekamy na nowe atrakcje.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: