Za dwa przestępstwa odpowie 35–latek zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Policjanci prawidłowo wytypowali mężczyznę jako podejrzanego o dokonywanie kradzieży z włamaniem. W miejscu zatrzymania odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Zatrzymanemu za popełnione czyny grozi kara nawet 10 lat więzienia.

W czasie intensywnych działań związanych z kradzieżami rowerów na terenie powiatu grodziscy kryminalni ustalili osobę, która mogła dokonywać tych przestępstw. Natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny w sąsiedniej miejscowości. Policjanci zastali 35–latka przy komórce lokatorskiej. Szybko przeszukali pomieszczenie i odnaleźli tam damski rower. Funkcjonariusze podejrzewali, że pojazd pochodzi z przestępstwa i zabezpieczyli go. Mężczyzna również trafił do komendy.

Podczas sprawdzania znalezionego jednośladu okazało się, że od kilku dni jest on poszukiwany jako utracony w wyniku włamania do piwnicy w Żyrardowie. Dalsze czynności policjantów wskazywały, że ta sama osoba mogła dokonać także innej kradzieży roweru na naszym terenie. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabrania pojazdu z okolicy szkoły w Milanówku.

Wykonane przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły na przedstawienie 35–latkowi dwóch zarzutów karnych. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne czyny i będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: