Wpadła grupa złodziei rowerów

Zatrzymanie trzech osób i odzyskanie dwóch rowerów to efekt ostatnich intensywnych działań grodziskich policjantów. Ustalenia funkcjonariuszy i zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mężczyznom łącznie aż 15 zarzutów kradzieży jednośladów. Zatrzymanym w wieku 21, 24 i 31 lat grozi teraz po 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia kradzieży rowerów na terenie powiatu jak zawsze spowodowały duże zaangażowanie wszystkich grodziskich policjantów w wykrycie i zatrzymanie sprawców tych przestępstw. Funkcjonariusze analizowali każdy sygnał i gromadzili informacje o osobach, które mogły dokonywać tych czynów. Gdy tylko kryminalni wpadli na trop podejrzanych, natychmiast pojechali do sąsiedniej miejscowości sprawdzić swoje ustalenia.

Po porannych wizytach pod ustalonymi adresami policjanci zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczyli dwa rowery pochodzące z kradzieży. Dalsze skrupulatne czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że zatrzymani wspólnie i oddzielnie dokonywali kradzieży rowerów w różnych miejscach od marca ubiegłego roku.

Na podstawie obszernych materiałów dowodowych całej trójce przedstawione zostały zarzuty karne. Mężczyźni przyznali się do dokonywania przestępstw na terenie Grodziska Maz., Milanówka, Międzyborowa i Jaktorowa. W wielu przypadkach działali wspólnie. Policjanci potwierdzili popełnienie przez nich łącznie aż 15 przestępstw kradzieży rowerów. Za te czyny grozi im nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: