Zapobiegli piątej kradzieży roweru

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców, nie doszło do kradzieży roweru, której zamierzał dokonać 50-latek. Wskazanego mężczyznę, z nożycami w plecaku, zatrzymali grodziscy policjanci. Śledczy ustalili, że mężczyzna jest podejrzewany także o dokonanie na naszym terenie 4 innych kradzieży rowerów. Krzysztof C. usłyszał 5 zarzutów. Przyznał się do 4 kradzieży i 1 usiłowania kradzieży i dobrowolnie poddał karze w zawieszeniu. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat więzienia.

Po 12.00 do policjantów, patrolujących ulice miasta, podjechał samochód, którego kierowca i pasażerka poinformowali o osobie, mającej prawdopodobnie zamiar ukraść rower ze stojaka. Policjanci szybko ustalili, że kierowca widząc nożyce w ręku mężczyzny, stojącego przy rowerze, zapytał go czy to jego pojazd. Właściciel nożyc szybko schował je do plecaka i uciekł.

Funkcjonariusze natychmiast ustalili rysopis podejrzewanego i rozpoczęli poszukiwania w okolicy. Kilka ulic dalej zauważyli podobną osobę z dużym plecakiem na plecach. Odnaleźliw w nim nożyce, a także potwierdzili u świadków, że jest to podejrzewany mężczyzna. 50-latek został zatrzymany.

Podczas wyjaśniania okoliczności usiłowania kradzieży grodziscy śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna może być sprawcą także podobnych przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na naszym terenie. Dokładna analiza dokumentów pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu jeszcze 4 innych kradzieży rowerów dokonanych w czerwcu w Grodzisku Maz. i Milanówku.

Krzysztof C. przyznał się do wszystkich 5 przestępstw i dobrowolnie poddał karze w zawieszeniu. Kradzieże zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: