Bezpieczna odległość - to działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie. Policjanci na drodze ekspresowej S-8 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

W czerwcu br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

W ubiegły czwartek i wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pruszkowskiej komendy, na drodze ekspresowej S-8, prowadzili działania „Bezpieczna odległość”.  Wyposażeni w miernik prędkości TRUCKAN 2 z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 14 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 14 mandatów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczna odległość - działania pruszkowskiej drogówki


To może Cię zainteresować: