Gminy Radziejowice, Mszczonów oraz Brwinów otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego na inwestycje drogowe. W sumie do trzech podwarszawskich gmin trafi ponad 11 mln zł.

Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają po 5 mln zł każda. Przeznaczą je na budowę drogi gminnej od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec. To bardzo ważna inwestycja, która umożliwi skomunikowanie drogi nr 50 z drogą ekspresową S8 (Warszawa-Wrocław), drogą wojewódzką nr 719 (Warszawa-Skierniewice) oraz autostradą A-2 (Łódź-Warszawa). Zapewni to mieszkańcom i podróżnym bezpieczny i dogodny dojazd m.in. do budowanego w gminie Mszczonów parku wodnego „Park of Poland”. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych aquaparków w Europie, który zajmie powierzchnię ok. 20 ha. Szacuje się też, że centrum rozrywki będzie odwiedzało 2 mln turystów rocznie, a pracę w nim znaleźć ma około 2 tys. osób.

- Budowa dróg wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, a samorządom często brakuje środków na tak ważne inwestycje. Postanowiliśmy im pomóc, ponieważ dobry i bezpieczny dojazd jest podstawą udanego przedsięwzięcia. Ważna jest również współpraca, co rozumieją sąsiadujące ze sobą gminy Mszczonów i Radziejowice. Droga, która powstanie będzie prowadziła m.in. do budowanego we wsi Wręcza parku wodnego. Ta inwestycja to ogromna szansa na rozwój gospodarczy naszego regionu, a także aktywizację mieszkańców – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Wsparcie trafi także do gminy Brwinów, która otrzyma ponad 1,1 mln zł na rozbudowę drogi dojazdowej do kompleksu obiektów PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach. Oprócz siedziby zespołu, na terenie kompleksu znajdują się też pałac w Karolinie z zabytkowym parkiem, Centrum Konferencyjne Mazowsze oraz Staropolska Karczma Mazowsze, które są miejscem szkoleń, koncertów czy imprez plenerowych. Położenie stwarza też optymalne warunki do odpoczynku i kontaktu z przyrodą. Dlatego inwestycja zakłada również budowę chodnika i ścieżki rowerowej oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych.

- Gmina Brwinów otrzyma wsparcie na zmodernizowanie drogi prowadzącej do naszej placówki kulturalnej, czyli do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. „Mazowsze” jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, którego występy cieszą się ogromną popularnością, także wśród turystów zagranicznych. Rozbudowa drogi to udogodnienie dla mieszkańców i gości odwiedzających Otrębusy oraz zachęta do udziału w wydarzeniach kulturalnych – dodaje marszałek Adam Struzik.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ponad 11 mln zł na projekty drogowe dla podwarszawskich gmin


To może Cię zainteresować: