Na początku kwietnia w pruszkowskim szpitalu powiatowym „Na Wrzesinie” otwarta została pracownia RTG w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, wyposażona przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Nowy aparat RTG jest najnowocześniejszym aparatem tego typu. Jego wartość to 1 mln 100 tys. zł. Pozwala na wykonywanie wszystkich rodzajów zdjęć RTG zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu i konstrukcji zapewni możliwość użycia minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

„Kosmiczna” efektywność obrazowania diagnostycznego daje możliwość szybszego postawienia trafnej diagnozy, która jest pierwszym krokiem do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

W uroczystym otwarciu wziął udział wyjątkowy gość – Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imieniu Zarządu powiatu pruszkowskiego podziękowania za dotychczasowe, ogromne wsparcie dla sszpitala, które płynie z Fundacji WOŚP, złożył Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: członkowie Zarządu powiatu pruszkowskiego: Agnieszka Kuźmińska i Wojciech Herner oraz Robert Krawczyk, dyrektor SPZZOZ w Pruszkowie wraz z personelem medycznym.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowy, cyfrowy rentgen „Na Wrzesinie”


To może Cię zainteresować: