29 maja br., na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie zorganizowano obchody  „Powiatowego Dnia Strażaka” rozpoczynając je uroczystym apelem. W trakcie wydarzenia miało miejsce przyznanie wyróżnień i awansów na wyższe stopnie, które zostały wręczone przez Michała Prószyńskiego Przedstawiciela Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosława Nowosielskiego Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Zdzisława Sipierę Posła na Sejm RP oraz Lesława Pawula Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski wręczył karty podarunkowe strażakom i pracownikom cywilnym z KP PSP w Pruszkowie wyróżnionym za pracę na rzecz samorządu powiatowego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas apelu nastąpiło przekazanie i poświęcenie samochodu z drabiną mechaniczną na podwoziu MAN TGM 15.290 4×2 BL o maksymalnym wysięgu 30 metrów, zakupionego za łączną kwotę 2 398 500 zł w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”. Natomiast samochód z drabiną mechaniczną na podwoziu Iveco Magirus o wysięgu 28,5 metrów został przekazany dla OSP w Piastowie.

W obchodach udział wzięli m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu pruszkowskiego. Na zakończenie, uczestnicy apelu mogli obejrzeć prezentacje drabin mechanicznych.

Dziękujemy wszystkim Strażakom za ich odwagę, trud i poświęcenie!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka


To może Cię zainteresować: