fot. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Motywem przewodnim Nocy Muzeów w MSHM było życie codzienne Celtów, oraz rola, jaką odegrali oni w rozwoju cywilizacyjnym ziem Polski.

W ogrodach muzeum mogliśmy wziąć udział w licznych pokazach rękodzieła wykonywanego w technice z okresu celtyckiego. Na młodszych uczestników czekała gra terenowa, oraz możliwość sprawdzenia się w zbrojnych pojedynkach i zawodach. Po zmroku można było przyjrzeć się walkom niezrównanym w boju celtyckim wojownikom.

Noc Muzeów w MSHM, to już tradycyjnie nie tylko rozrywka, ale i bezcenna wiedza. Tego wieczoru zorganizowana została debata „Celtowie w Polsce”, oraz liczne miniwykłady, podczas których uczestnicy dowiedzieli się o wpływie plemion celtyckich na ziemie Polskie. Dyskutowano o tym czy plemiona celtyckie miały wpływ na rozwój metalurgii żelaza na Mazowszu i w jakim zakresie ich innowacyjność mogła zmienić poziom cywilizacyjny plemion zamieszkujących nasze ziemie.

Podczas Nocy Muzeów można było także zwiedzić ekspozycję stałą „Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Celtycka Noc Muzeów w MSHM


To może Cię zainteresować: