W miniony weekend wraz z mieszkańcami Pruszkowa pożegnaliśmy lato. Jako, że to lato było bardzo obfite w wydarzenia kulturalne, jego pożegnanie też miło nas zaskoczyło.

Wydarzenia rozpoczęły się w sobotę na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2. Oprócz różnych zabaw, przy muzyce granej przez DJ, od 14.00 czekały Food Trucki z pysznym jedzeniem. Do wieczornej zabawy zachęcał swą muzyką najpierw zespół Malcziki, a następnie imprezę w wyjątkowej robotycznej scenografii rozkręcili Kalwi & Remi.

Sobotnie wydarzenia były tylko preludium do tego, co działo się w niedzielę na Skwerze ZTL „Pruszkowiacy" przy ul. Lipowej. Od południa na wszystkich czekała masa atrakcji. Na najmłodszych  dmuchańce i pokazy szczudlarzy, a w namiotach wokół placu atrakcje zorganizowane przez jednostki miejskie. Mogliśmy też wziąć udział w pokazach kulinarnych Mariusza Szweda – uczestnika programu Master Chef. Przybyli na plac mieszkańcy mogli zapoznać się z projektami zgłoszonymi w ramach Budżetu Obywatelskiego i zagłosować na jeden z nich.

Artystyczną część pożegnania lata tego dnia energetycznie rozpoczął pruszkowski zespół Junk Hustler. Prawdziwie żywiołowy występ dała jednak Majka Jeżowska. Zagrała swoje największe hity w ostrym, rokowym brzmieniu. Pod sceną najmłodsi bawili się wspólnie ze swoimi rodzicami.

W zupełnie innym klimacie pożegnanie lata umilił Maciej Maleńczuk + Rhythm section. Show artysty jest retrospekcją dotychczasowych jego dokonań uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu wczesnych pieśni ulicznych, jak i późniejszych wykonań Maćka, którymi dał się zapamiętać szerszej publiczności. Wyjątkowy koncert, przeplatany dowcipnymi zapowiedziami utworów przez artystę na długo pozostanie w pamięci publiczności.

Wszystkie opisane wydarzenia były jedynie wstępem do występu gwiazdy wieczoru – polskiego zespołu hip-hopowego OIO, który tworzy trzech raperów: Otsochodzi, Young Igi i Oki. Ich muzyka przyciągnęła tego wieczoru do Pruszkowa niezliczoną rzeszę fanów. Niesamowicie energetyczny występ porwał wszystkich do zabawy.

Tegoroczne lato, jak na ten smutny, pandemiczny rok, było w Pruszkowie niezwykle bogate pod względem artystycznym. Z wielką przyjemnością nasza redakcja uczestniczyła w wielu wydarzeniach, tak jak ze smutkiem, ale przy dobrej zabawie pożegnaliśmy to lato z przytupem.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pożegnali lato z przytupem


To może Cię zainteresować: