30 września na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie odbył się piknik na zakończenie lata. Impreza zorganizowana przez nowego Wójta gminy Jaktorów Rafała Drązikowskiego przyciągnęła bardzo dużą liczbę mieszkańców.

Impreza wystartowała o godzinie 14:00. Początkowo przeznaczona była dla najmłodszych uczestników, a to za sprawą dużej strefy dmuchańców. Dzieci mogło również pojeździć na kucykach. Nieco później na głównej scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Jaktorowa i Międzyborowa. Był to początek głównej części imprezy, na której w dalszej kolejności zagrały Orkiestra Dęta Międzyborów oraz Mała Orkiestra Nostalgiczna. W bloku przebojów coverowych zaśpiewała m.in. Ewelina Matuszewska, a zwieńczeniem pikniku była cześć taneczna z muzyką DJ-a. Jak się okazało mieszkańcy gminy Jaktorów są osobami wybitnie utalentowanymi w tańcu dzięki czemu impreza trwała jeszcze długi czas.

Poza wydarzeniami związanymi z podstawowym harmonogramem pikniku można było odwiedzić liczne stoiska wystawione zarówno przez urząd jak i lokalne społeczności. Stowarzyszenia Skreśleni przez CPK oraz Działamy Razem zapraszały na różnego rodzaju ciasta i ciasteczka oraz watę cukrową. Przy okazji można było porozmawiać o obecnych problemach, jakie trapią lokalną społeczność. Swoimi wyrobami reklamowało się również Koło Gospodyń Wiejskich „Jaktorowskie Turzyce”. Z ramienia urzędu gminy do rozmów zapraszały m.in. Referaty ochrony środowiska i rolnictwa, a także odpadów komunalnych. Stanowisko wystawiło Wojsko Polskie, które zachęcało do wstąpienia w ich szeregi. Były również firmy Netfala świadcząca dostęp do usług światłowodowych na terenie gminy oraz Hetman odbierająca odpady komunalne od mieszkańców. Swoją ofertę prezentowała także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie, natomiast w ramach aktywności fizycznej można było sprawdzić się podczas zadań przygotowanych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. Dla lubiących motoryzację swoje motocykle prezentowali ich lokalni właściciele, a także dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie Marcin Gorgol. Ze względu na trwającą kampanię wyborczą nie zabrakło wśród uczestników również polityków. Dzięki temu można było porozmawiać m.in. z Wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim, czy też Posłem Maciejem Laskiem.

Duże zainteresowanie imprezą zarówno u dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych skłoniły Wójta Rafała Drązikowskiego do złożenia deklaracji, że „Zakończenie Lata w Jaktorowie” na stałe zostanie wpisane w kalendarz gminnych wydarzeń.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zakończenie lata w Jaktorowie


To może Cię zainteresować: