Młodzi strażacy z Jaktorowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaktorowie od 2022 roku prowadzi Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Obecnie skupia ona 27 członków w wieku od 10 do 17 lat.

Spotykają się dwa razy w miesiącu na zbiórkach, podczas których młodzi druhowie ćwiczą musztrę, poznają sprzęt pożarniczy, uczą się reagowania i udzielania pierwszej pomocy. Wśród spotkań poruszane są tematy dotyczące pożarnictwa, bezpieczeństwa oraz zainteresowań kadetów. Opiekunowie dbają, aby przekazywaną wiedzę i doświadczenie łączyć z ćwiczeniami, zabawą i aktywnością sportową. Jeżdżą na zawody sportowo-pożarnicze, wycieczki integracyjne. Młodzież jest chętna do współpracy i wzajemnie wspiera się. Widać ich zaangażowanie, które umacnia opiekunów do dalszej realizacji pracy i założonych celów. W ostatnim czasie druhowie MDP aktywnie uczestniczyli w obchodach Bitwy pod Jaktorowem, Zakończeniu Lata w Jaktorowie, 9 ,,Dychy strażackiej” oraz różnych akcjach charytatywnych. Nie zabrakło ich również na Jaktorowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W tym miejscu zachęcamy młodzież do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wszystkie efekty jej działalności można zobaczyć na facebook-u. Profil nazywa się MDP Jaktorów.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: