Ochotnicza Straż Pożarna w Jaktorowie kolejny raz organizuje akcję pn. „Wiosenna Zbiórkę Złomu”. Jak to działa?

Jaktorowscy strażacy ochotnicy raz w roku przeprowadzają akcje zbiórki złomu od darczyńców, którzy chcą go przeznaczyć na szczytny cel. Odbierają go ze wskazanych adresów lub przyjmują w swojej siedzibie. Zebrane pieniądze przeznaczają na własną działalność dzięki czemu nie tylko sami na tym zyskują, ale i mieszkańcy mogą czuć się coraz bezpieczniejsi. Np. w zeszłym roku z zebranego złomu udało się zakupić szafki na ubrania bojowe w zmodernizowanym garażu.

Tym razem środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na sprzęt i umundurowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Cel jest bardzo szczytny, ponieważ OSP Jaktorów ma zamiar reaktywować taką drużynę po przeszło 15 latach przerwy. Więcej informacji na temat młodzieżowej drużyny pojawi się już 1 czerwca na stronie fb.com/ospksrgjaktorow.

Jak można wspomóc strażaków z Jaktorowa?

Jeżeli posiada ktoś zalegający złom, to może zgłosić się wysyłając wiadomość sms lub dzwoniąc pod numery telefonów 512 284 739 lub 881 914 937. Strażacy przyjadą pod wskazany adres. Złom można również dostarczyć na teren OSP w Jaktorowie przy ulicy Warszawskiej 2, w dniu 14 maja. Zbiórka będzie prowadzona w godzinach 8:00 – 18:00.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: