Oddział neurologii z pododdziałem udarowym Szpitala Kolejowego w Pruszkowie jest już gotowy na przyjęcie pacjentów. Modernizacja trwała dwa lata. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 8 mln zł.

Jak mówi marszałek Adam Struzik, modernizacja oddziału neurologii to kolejny krok do lepszej jakości służby zdrowia mieszkańców Pruszkowa i okolic.– W 2019 roku otwieraliśmy zmodernizowany oddział wewnętrzny, a dziś możemy podziwiać kolejne efekty naszych inwestycji w Szpitalu Kolejowym. Ostatnie lata pokazują, że placówki medyczne trzeba stale rozwijać, by zapewniać pacjentom opiekę na jak najwyższym poziomie – dodaje marszałek.

W ramach projektu opracowano koncepcję i dokumentację do modernizacji oraz wykonano roboty budowlano-montażowe. Zakupiono także specjalistyczne wyposażenie, takie jak defibrylatory, laryngoskopy, kardiomonitory, pompy żywieniowe, a także niezbędne sprzęty: szafy, łóżka, wózki i wanny transportowe, elementy kuchni i łazienki dla pacjentów. Łączny koszt modernizacji oddziału neurologicznego wyniósł niemal 8,3 mln zł, z czego samorząd województwa pokrył koszty w wysokości 8 mln zł. – Szpital Kolejowy w Pruszkowie zmienia się i staje się coraz nowocześniejszy – zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Inwestycje w zdrowie zawsze stanowią dużą część budżetu województwa. Wiemy, jak ważne jest wspieranie szpitali, tak by warunki pracy medyków poprawiały się, a pacjenci czuli komfortowo i bezpiecznie – podkreśla.

Szpital Kolejowy w Pruszkowie od 2017 roku funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. w Konstancinie-Jeziornie. Jest jednym z trzech szpitali działających na terenie powiatu pruszkowskiego, jednak jedyną tego typu jednostką o tak szerokim i kompleksowym zakresie oferowanej opieki zdrowotnej. Dysponuje 9 oddziałami szpitalnymi, 14 przychodniami specjalistycznymi oraz 10 pracowniami diagnostycznymi.

Jak podkreśla Ilona Nasiadka, członek zarządu Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. zmodernizowany oddział zyskał nie tylko nową przestrzeń, na której powstały sale chorych i sale poudarowe, ale i nowy sprzęt ratujący życie i zdrowie pacjentów. – Dotacja przyznana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, za którą bardzo dziękujemy, na, zdecydowanie przyczyniła się do poprawy i dostosowania do aktualnych standardów technicznych i technologicznych – dodaje.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szpital Kolejowy w Pruszkowie z odnowionym oddziałem


To może Cię zainteresować: