Zapraszamy na koncert jazzowy Agi Zaryan

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu Agi Zaryan. Odbędzie się on w czwartek, 8 lutego o godz. 20:00. Jest to już piąty koncert organizowany w ramach Sezonu koncertowego 2017/2018.

Bilety w cenie 50 zł można nabyć w recepcji Muzeum od 8 stycznia, od godz. 09:00.

Informacje na temat Artystki:

Aga Zaryan jest znaną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia – od Tokio aż do Nowego Jorku. Artystka przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w jazzie, kontynuując tradycję takich artystów, jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Jest pierwszą oraz jedyną polską wokalistką, której płyty ukazują się nakładem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Manhattanu. Wyróżnia ją indywidualny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu. Wokalistka nagrała osiem albumów, w tym złoty, platynowe i multiplatynowe.

Artystka jest dwukrotną laureatką nagrody „Fryderyk” w kategorii „Poezja śpiewana”. W jej repertuarze pojawiły się interpretacje wierszy Leonarda Cohena, Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej, Krystyny Krahelskiej czy Agnieszki Osieckiej. Album „Księga olśnień”, poświęcony postaci Czesława Miłosza, zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz „Różę Gali”. W latach 2007–2013 siedmiokrotnie otrzymała tytuł Pierwszej Damy Polskiego Jazzu w rankingu magazynu „Jazz Forum”.

Koncerty Agi Zaryan słyną z niepowtarzalnego nastroju. Artystka z powodzeniem występuje na polskich i zagranicznych scenach – w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Izraelu, Turcji, Rosji i Islandii. Swój sukces zawdzięcza niezwykłej barwie głosu, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Artystka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju i promocji polskiej kultury, jest pierwszą i jedyną polską artystką współpracującą z wytwórnią Blue Note Records, laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 oraz „Róże Gali” 2011. Została Honorowym Ambasadorem Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Jest również laureatką nagrody „Fryderyk” w kategorii: Piosenka poetycka za albumy „Umiera piękno” i „Księga olśnień”, siedmiokrotną zwyciężczynią  plebiscytu Pierwsza Dama Polskiego Jazzu magazynu „Jazz Forum”, (2007–2013) oraz laureatką nagrody im. Mateusza Święcickiego 2007, przyznawanej przez radiową Trójkę.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: