W miniony weekend na zmotoryzowanych kinomaniaków w gminie Żabia Wola, czekała nie lada gratka. Na parkingu przy Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie odbył się pierwszy pokaz filmowy w kinie pod chmurką. W trzech rzędach aut, widzowie mogli obejrzeć film, który sami wybrali w głosowaniu.

„Siedmiu psychopatów”, to brytyjska komedia kryminalna, opowiadająca perypetie pewnego scenarzysty, Marty’ego Faranana (w tej roli Collin Farrell) i jego kolegi Billa (Sam Rockwell). To właśnie ta produkcja zdobyła najwięcej głosów mieszkańców gminy. Ścieżkę dźwiękową udostępniono drogą radiową, wprost do samochodów, na częstotliwości 89,4 FM. Na niezmotoryzowanych czekały wygodne leżaki.

Frekwencja dopisała, a uczestnicy chwalili film, który oglądali, moszcząc się wygodnie w fotelu auta. – Super pomysł. To pierwsza tego typu impreza w Żabiej Woli i mam nadzieję, że nie ostatnia. Byłem bardzo ciekaw, jak to wszystko wyjdzie, bo jestem przyzwyczajony do oglądania w zwykłym kinie i nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w czymś takim – mówi pan Marek, uczestnik pokazu. – Nikt nikomu nie zasłaniał. Brakowało tylko możliwości kupienia popcornu, czy jakiegoś napoju. No i ten dźwięk z radia trochę mi nie pasował. Mam nadzieję, że przy kolejnych projekcjach dopracują te drobiazgi Film bardzo mi się podobał.

Collin Farrel był pierwszą gwiazdą światowego formatu, którego kunszt aktorski można było podziwiać w kinie pod chmurką. Trzymamy kciuki za kolejne projekcje. Miłośnicy X muzy z Żabiej Woli, czekają na następny film.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: