Skuteczna praca dzielnicowego z żabiwolskiego posterunku doprowadziła do odzyskania utraconego roweru. Policjant znalazł jednoślad u jednego z mieszkańców gminy. 61-latek usłyszał zarzut paserstwa i przyznał się do winy. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Z informacji uzyskanych przez dzielnicowego podczas pracy w terenie wynikało, że skradziony kilka tygodni temu rower może być użytkowany przez mieszkańca gminy. Policjant natychmiast ruszył na poszukiwanie utraconego pojazdu. Na jednej z ulic zauważył wytypowanego mężczyznę, jadącego poszukiwanym jednośladem. Na widok policjanta rowerzysta porzucił pojazd i zaczął uciekać. Chwilę później był już w rękach funkcjonariusza. Rower został zabezpieczony, a 61-latek trafił do celi grodziskiej komendy.

Podczas dalszych czynności żabiowolscy policjanci potwierdzili, że zatrzymany korzystał z roweru, który został mu przyprowadzony przez inną osobę. Trwają ustalenia dotyczące sprawcy kradzieży jednośladu. 61-latek usłyszał zarzut paserstwa i przyznał się winy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: