10 maja br., przed budynkiem Posterunku Policji w Żabiej Woli odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków oraz poświęcenie nowego radiowozu dla żabiwolskich policjantów. Zakup pojazdu służbowego był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminnego samorządu. Radiowóz z nowymi policyjnymi oznaczeniami będzie służył funkcjonariuszom do jeszcze szybszego docierania na miejsca interwencji i niesienia pomocy mieszkańcom.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- insp. Wojciech Bogiel oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.- mł.insp. Krzysztof Domeracki i Kierownik Posterunku Policji w Żabiej Woli - st.asp. Rafał Sałbut wraz z policjantami oraz Przewodnicząca Rady Gminy Żabia Wola - Pani Anna Filipowicz i Wójt Gminy Żabia Wola - Pan Piotr Rybka, a także radni i mieszkańcy gminy. Po prezentacji uczestnikom nowego pojazdu służbowego, Komendant Powiatowy na ręce obecnych przedstawicieli władz samorządowych złożył serdeczne podziękowania za przekazane wsparcie finansowe i zrozumienie potrzeb służbowych miejscowych funkcjonariuszy. Jednocześnie wyraził przekonanie, że dodatkowy radiowóz pomoże jeszcze szybciej dojeżdżać na miejsca interwencji i skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom żabiowolskiej gminy. Następnie Przewodnicząca Rady Gminy i wójt przekazali symbolicznie komendantowi kluczyki do auta, życząc jednocześnie, aby długo i skutecznie służył poprawie bezpieczeństwa. Pojazd został także poświęcony przez proboszcza parafii w Ojrzanowie ks.Jerzego Króla, który przekazał policjantom pamiątki tego obrzędu i życzenia bezpiecznych podróży i całej służby.

Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Cee’d  został zakupiony w połowie ze środków policyjnych oraz dofinansowania ze strony samorządu gminy Żabia Wola, które wyniosło 60 tysięcy złotych. Pojazd  jest w znanych już policyjnych barwach, a w celu poprawy widoczności i rozpoznawalności na aucie umieszczone są dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto -zielonej o właściwościach fluorescencyjnych oraz zwiększona jest ilość ledowych lamp błyskowych.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Żabiowolscy policjanci mają nowy radiowóz


To może Cię zainteresować: