Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wraz z Kierownikiem Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Marcinem Tylczyńskim spotkał się wczoraj z p. Mikołajem Wildem - Pełnomocnikiem Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rozmawiali między innymi na temat budowy trasy kolejowej do Warszawy i rozbudowy linii Skierniewice - Łuków, przebiegającej przez część gminy.

Spotkanie dotyczyło podjęcia działań mających na celu wybudowanie wzdłuż drogi krajowej nr 8 połączenia kolejowego do Lotniska Chopina. Gmina Żabia Wola oraz przedstawiciele pozostałych jednostek samorządu terytorialnego zlokalizowanych przy S8, czyli tzw. „trasie katowickiej” od lat zgłaszały potrzebę budowy połączenia kolejowego ze stolicą, teraz mają okazję wspólnie wystąpić o realizację swojego postulatu i podjąć z pełnomocnikiem rządu ds. budowy CPK rozmowy w tym zakresie.

Rozmowy były także okazją do poruszenia kwestii modernizacji linii kolejowej nr 12 relacji Skierniewice – Łuków, która przebiega m.in. przez południową część naszej Gminy tj. miejscowości Grzegorzewice, Lasek i Piotrkowice. Władze Żabiej Woli zabiegają o rozszerzenie zakresu prac planowanych na odcinku linii przebiegającym przez teren naszej Gminy, w szczególności odbudowę przystanku PKP i uruchomienie przewozów pasażerskich do Warszawy, aby Mieszkańcy mogli korzystać z bezpośredniego połączenia komunikacyjnego do Warszawy.

Warto zaznaczyć, że gmina Żabia Wola, jest członkiem Komitetu Sterującego CPK.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: