Takiego powrotu do normalności oczekiwali wszyscy spragnieni aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz treningów na otwartych obiektach sportowych, rozpoczęły się już pierwsze turnieje. Jeden z nich w weekend (21 i 22 maja) rozegrali piłkarze z Żabiej Woli.

Sportowcy z Żabiej Woli mogli powalczyć o nagrody w XI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta, gdzie drużyny mierzyły się na boisku ORLIK w Józefinie, rozgrywając mecze na zasadzie „każdy z każdym”. W piątek (21.05) w rywalizacji wzięło udział 5 zespołów z klas 4-8 szkół podstawowych z terenu całej gminy. Turniej przyniósł wiele emocji nie tylko samym zawodnikom, ale i kibicom, bo do ostatniego meczu nie było jasne kto wygra. Ostatecznie I miejsce na podium zajęła drużyna UKS Orlik Bociany Józefina, strzelając łącznie 14 bramek - przy utracie zaledwie jednej i zdobywając 12 punktów w całej rozgrywce. Dalej na podium znaleźli się również drużyny FC Kaktusy i UKS Orlik 09 Józefina. W turnieju zawalczyli również Polni Biegacze oraz UKS Orlik Kaczuchy Józefina. Rywalizacja była o tyle zaciekła, że do wygrania była również nagroda dla najlepszego strzelca. Tym okazał się Mateusz Kopeć z UKS Orlik Bociany, który w turnieju 6 razy celnie trafił do bramki. O włos, bo 5-krotnie omijając bramkarzy drużyn przeciwnych, była jego koleżanka z UKS Orlik 09 – Oliwia Smagała.

W sobotę natomiast rozegrane zostały mecze w kategorii OPEN. I tu w spotkaniu uczestniczyło również 5 drużyn. Najlepiej zaprezentowali się Emeryci PL, którzy strzelając 18 bramek, przy utracie 2 - zdobyli łącznie 12 punktów i znacząco wyprzedzili swoich rywali. Kolejne miejsca na podium przypadło drużynom Wood Boys i Gumisie, a w turnieju walczyli także Młodzi Wilcy i OSP Skuły. Najlepszym strzelcem w tej kategorii był Kacper Wojtasiuk z Emeryci PL, który dla swojej drużyny zdobył łącznie 6 goli.

Turniej był zorganizowany przez Dom Kultury w Żabiej Woli, a spotkania rozgrywały się pod czujnym okiem Krzysztofa Dziedzica z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i prowadzącego imprezę Sławomira Domańskiego. Rozdanie nagród nastąpi o godz. 17.00 podczas Festynu Żabiowolskiego, który odbędzie się 26 maja.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zawalczyli o Puchar Wójta


To może Cię zainteresować: