To już pewne. Decyzja GDOŚ w sprawie budowy obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego nie zostanie cofnięta. Po wielomiesięcznych negocjacjach władzom gminy udało się doprowadzić do wycofania skargi z WSA. Kiedy więc powstanie obwodnica?

14 marca 2016 roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska podtrzymała decyzję środowiskową w sprawie budowy obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Decyzja ta była ostateczne i ewentualne skargi nie wpływały na dalsze prace nad obwodnicą. Mogły jednak zaszkodzić i tak niepewnemu finansowaniu tej inwestycji.

29 kwetnia 2016 roku, na decyzję GDOŚ wniesiono skargę, a na jednej z wakacyjnych sesji Rada Gminy upoważniła Burmistrza do podjęcia negocjacji ze skarżącymi. Po wielu miesiącach rozmów w listopadzie udało się podpisać porozumienie i skarga została wycofana. W tej chwili nie ma już żadnych przeszkód prawnych by obwodnica mogła zostać zrealizowana.

Kiedy więc pojedziemy obwodnicą? Obecnie trwa procedura niezbędna do uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), która prawdopodobnie zakończy się przed wakacjami przyszłego roku. Wówczas rozpisany może zostać przetarg na  realizację inwestycji i na jesieni przyszłego roku prawdopodobnie pierwsze maszyny wjadą na plac budowy. Planowany termin realizacji inwestycji to od 18 miesięcy do 2 lat.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: