Rekord pobity, obwodnica otwarta

Już od dziś, od 6 rano kierowcy mogą jeździć otwartą w miniony weekend obwodnicą Grodziska. Podczas otwarcia mieszkańcom Grodziska udało się pobić też Rekord Polski w kategorii: najwięcej osób przecinających wstęgę jednocześnie. Jak obwodnica zmieniła już życie mieszkańców Grodziska Mazowieckiego i okolic?

Mieszkańcy Grodziska nie zawiedli i w sobotnie popołudnie tłumnie ruszyli na otwarcie najważniejszej inwestycji w Grodzisku – obwodnicy miasta. Sprzyjała pogoda i dzień ten, był chyba pierwszym w tym roku, przyjemnym słonecznym dniem. Samo otwarcie przebiegło w miłej, niemal rodzinnej atmosferze, co krok można było spotkać znajomych, porozmawiać i dobrze się bawić. Warto dodać, że pomimo obecności władz województwa i wielu posłów, nie było tu zbędnego zadęcie i niekończących się przemówień oficjeli. Obserwując uroczystość bez liczenia można było powiedzieć, że mamy to! Tego dnia bez wątpienia padł Rekord Polski w kategorii: najwięcej osób przecinających wstęgę jednocześnie.

Po południu wydarzenia przeniosły się do Hali Widowiskowo - Sportowej CAIIS, gdzie czekały na nas liczne atrakcje muzyczne. Koncerty rozpoczęła niezawodna Grodziska Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Tomasza Kirszlinga. Niespodzianką był tu wspólny występ czterech grodziskich chórów: Bogorya, Adoramus, chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda Amabile i Cantata, które pod wspólną batutą dr Marcina Łukasza Mazura wykonały utwór Pięknie Żyć z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.

O godzinie 18 rozpoczął się koncert Viki Gabor ,który przyciągnął licznych młodych fanów piosenkarki. Podczas ponad godzinnego występu wykonała między innymi swoje najbardziej znane z Eurowizji Junior piosenki.  Gwiazdę wieczoru był zaś zespół Enej, którego fani niemal do pełna wypełnili płytę jak i widownię hali widowiskowo-sportowej. Publiczność żywo bawiła się przy wszystkich znanych hitach zespołu do późnych godzin wieczornych.

Gdy ucichły echa zabawy znaleźliśmy się w Grodzisku w nowej rzeczywistości – w której bez większego problemu można przejechać, bez stania w korkach w centrum miasta. Tak puste ulice Grodziska pamiętam z okresu najostrzejszych obostrzeń COVID. Nigdy więcej, tak jak dziś w ciągu dnia, nie udało mi się skręcić na jednych światłach z ul. Okulickiego w ul Sienkiewicza i później prawie bez żadnych utrudnień dotrzeć w okolice Placu Wolności. Warto pochwalić drogowców, którzy wraz z otwarciem obwodnicy odsłonili wcześniej przygotowane zakazy ruchu samochodów ciężarowych.

Jak przejazd samą obwodnicą? Najważniejsze, że po kilkudziesięciu latach walki jest. W opinii wielu kierowców jest ona bardzo wąska. Nie da się ukryć, że u nas w redakcji jest podobne zdanie. Może to rodzić pewne problemy w przypadku jakiejś awarii czy wypadku. Największym w naszej ocenie problemem jest jednak brak ścieżki rowerowej czy chodnika na nowym wiadukcie. Zabudowa jednorodzinna już teraz dochodzi do samej obwodnicy, a ludzie będą chcieli także przejść z jednej na drugą stronę i tak jak w późniejszym czasie każdą drogę można poszerzyć, skrzyżowanie przebudować, ale już do wiaduktu ścieżki rowerowej nie dobudujemy.

Planując podróż warto pamiętać, że obwodnicy nie znajdziemy jeszcze np. na nawigacji Google. Wjazd na nową drogę u wielu kierowców wzbudzał konsternacje, co powodowało miejscowe utrudnienia w ruchu. Mamy jednak nadzieję, że po kilku tygodniach wszyscy się do nowej drogi przyzwyczają, a droga będzie służyć kierowcom i mieszkańcom.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rekord pobity, obwodnica otwarta


To może Cię zainteresować: