W najbliższą niedzielę decydujące głosowanie

zdjęcie ilustracyjne

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 27 września br, mieszkańcy Baranowa decydują o wyborze nowej Wójt. Wioletta Mechocka zwyciężyła w I turze wyborów, lecz nie dało jej to zwycięstwa w wyborach i w drugiej turze spotka się z Agatą Trzop-Szczypiorską.

Wynik ten, dla niektórych był wymarzonym rozstrzygnięciem I tury, dla innych nie lada niespodzianką. Co ważne, mieszkańcy powiedzieli NIE mianowanemu przez Wojewodę komisarzowi z zewnątrz, który pomimo aktywnej kampanii, w wyścigu wyborczym został daleko w tyle. Zaskoczeniem było duże poparcie dla Mariusza Chyłka, który prowadził kampanię dość oszczędnie.

Wyniki wyborów kształtują się następująco:

Wioletta Mechocka

669 głosów – 37,37%

Agata Trzop-Szczypiorska  

616 głosów – 34,41%

Mariusz Chyłek

296 głosów – 16,54%

Piotr Faruga

159 głosów – 8,88%

Henryk Tuszyński

50 głosów – 2,79%

W wyborach uprawnionych do głosowania było 4 209 osób. Wydano 1 796 kart do głosowania (frekwencja wyniosła 42,76%).

Już w najbliższą niedzielę, 27 września odbędzie się II tura wyborów Wójta Gminy Baranów. Zachęcamy wszystkich uprawnionych mieszkańców gminy do głosowania.

UWAGA ! Miała miejsce zmiana siedziby komisji w Kaskach – głosujemy w bibliotece, a nie w szkole – to prośba rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły.

Jednocześnie z przykrością musimy poinformować, że przed tym decydującym dla losów gminy wydarzeniem mieszkańcy nie mieli okazji uczestniczyć w debacie wyborczej z prawdziwego zdarzenia. Nasza redakcja wyraziła chęć przeprowadzenia zupełnie bezpłatnie takiej debaty. Debaty otwartej dla wszystkich mieszkańców, dodatkowo transmitowanej w internecie, gdzie każdy nie tylko mógłby usłuszeć odpowiedź na wcześniej znane pytania, a zobaczyć obie kandydatki na żywo w niespodziewanej dla nich sytuacji. Byliśmy w pełni otwarci na formułę i termin debaty. Proponowaliśmy zaangażowanie radnych, którzy staliby na straży równości zasad. Niestety, Agata Trzop-Szczypiorska odmówiła udziału w debacie, nie podając merytorycznych przyczyn, mimo wstępnej zgody ze strony jej kontrkandydatki Wioletty Mechockiej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: