25 czerwca na wniosek wojewody mazowieckiego Komisarzem w Gminie Baranów został Piotr Faruga. Będzie on pełnił obowiązki odwołanego wójta do czasu wyboru nowego. Co wiemy o tym człowieku?

Piotr Faruga (67 l.) związany jest z lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości od dawna. Trudno jest znaleźć w internecie jakikolwiek ślad jego działalności publicznej, a nawet zdjęcie.

Próbował swoich sił w ostatnich wyborach samorządowych, jednak bez efektu. Startując do Rady Powiatu Grodziskiego z pierwszego miejsca na liście okręgu nr 4 (Jaktorów), uzyskał 265 głosów, co było zdecydowanie za mało, aby otrzymać mandat.

Nowy Komisarz jest także głównym bohaterem skandalu, który miał miejsce na jednym ze spotkań wyborczych w 2018 r. Wtedy to, jak ustalił Sąd, umyślnie skradł i uszkodził plakat przyniesiony przez jedną z osób podczas spotkania w Grodzisku Mazowieckim z ówczesnym Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Pomimo początkowego nieprzyznawania się do winy we wrześniu 2019 r. został uznany winnym przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim i została wymierzona mu grzywna w wysokości 1 000 zł oraz zasądzone pokrycie kosztów sądowych w wysokości 220 zł.

To nie pierwszy raz, gdy PiS dobiera sobie ludzi z powiatu grodziskiego, którzy mają niechlubną przeszłość. Należy w tym miejscu przypomnieć byłą szefową sztabu wyborczego obecnego kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy, czyli Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Ta Pani natomiast przed ostatnimi wyborami samorządowymi, podczas ciszy wyborczej pogryzła przechodnia, który próbował ją zatrzymać na gorącym uczynku, gdy roznosiła materiały szkalujące obecnego Burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego.

Jaki jest klucz dobierania osób na poszczególne stanowiska przez obecną władzę – trudno odpowiedzieć. Mimo wszystko, będziemy śledzić działania nowo powołanego Komisarza, a także przekazywać informacje na bieżąco.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: