W dniu 9 października 2012 r., w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim odbyła się II edycja grodziskich targów pracy. Targi Pracy zorganizowane zostały przez Starostę Grodziskiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim. Cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Targi odwiedziło około 600 osób, na które czekało 280 ofert pracy w kraju i 90 zagranicą. Oferty pracy prezentowali przedstawiciele firm: Jeronimo Martins Polska S.A., MarcPol S.A., Agencja Ochrony Kowalczyk Sp. z o.o., Ro-Ma Zakłady Narzędzi Skrawających Sp. z o.o., TCL Operations Polska Sp. z o.o., Promedica 24 Care Germany Sp. z o.o. oraz agencje pracy: ManpowerGroup Sp. z o.o., Job Impulse Polska Sp. z o.o., Work Express Sp. z o.o., Start People Sp. z o.o., IN TEMPORIS Polska Sp. z o.o.

Swoje stanowiska na targach miał także Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Ochota oferująca odbycie Służby Przygotowawczej oraz stanowiska w Narodowych Siłach Rezerwowych i Służbie Zawodowej.

I edycja targów odbyła się w kwietniu tego roku. – Po sukcesie I edycji targów postanowiliśmy zrobić targi także jesienią, ponieważ jest to dobry okres, kiedy pracodawcy potrzebują nowych pracowników – tłumaczyła naszej redakcji Pani Hanna Wilamowska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Maz. - Targi są takim miejscem, gdzie istnieje możliwość spotkania osoby poszukującej pracy bezpośrednio z pracodawcą. W normalnych warunkach, gdzie aplikacje są wysyłane przez internet takiej możliwości nie ma. Wiele osób wypełniało różne ankiety i pracodawcy zebrali bardzo dużo danych o potencjalnych pracownikach, co przy normalnym procesie rekrutacji byłoby znacznie trudniejsze.

Targi są też jedną z form aktywizacji bezrobotnych. Część osób otrzymało skierowania do uczestnictwa w targach, a pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Maz. udzielali informacji dotyczących pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego oraz dostępnych szkoleń. Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych. Mogły one skorzystać z porad przedstawicieli Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz wsparcia Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi.

Grodziskie targi przyciągnęły także wielu zainteresowanych spoza powiatu grodziskiego w tym z Pruszkowa, Brwinowa, Nadarzyna czy Żyrardowa.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: