Organizatorzy obchodów 500-lecia Grodziska Maz. nie zapomnieli o firmach, dzięki którym gmina tak dynamicznie rozwija się w ostatnich latach. Im właśnie poświęcony był ostatni tydzień.

Kulminacyjnym punktem tygodnia był Dzień Grodziskich Firm, podczas którego mieszkańcy mogli zapoznać się z działalnością firm. Oprócz tradycyjnych prezentacji, uruchomiono specjalną kolejkę miejską, która dowoziła mieszkańców pod siedziby zakładów otwartych dla zwiedzających.

Ważnym punktem w zeszłotygodniowych wydarzeniach były też powracające po dwuletniej przerwie XVII Grodziskie Targi Pracy. Targi odbyły się pod hasłem „Solidarni z Ukrainą" i miały między innymi na celu ułatwić obywatelom Ukrainy dostęp do lokalnych ofert pracy. Targom towarzyszyły niecodzienne i interesujące pokazy. Pierwszym z nich był pokaz ubioru na rozmowę kwalifikacyjną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacją na temat przygotowywania CV.

Na odwiedzających targi czekało łącznie 1635 ofert pracy. Warto zaznaczyć, że propozycje pracy dostępne w PUP przygotowane były w polskiej i ukraińskiej wersji językowej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: