Konsultacje dotyczące Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego weszły w decydującą fazę. Do 10 marca można zgłaszać swoje uwagi. Przypomnijmy więc ostatnie wydarzenia związane z projektem.

Pod koniec stycznia Rada Gminy Baranów zwołała się na specjalną sesję, poświęconą w całości budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zebrali się mieszkańcy, Rada Gminy, Rada Społeczna ds. CPK, przedstawiciele stowarzyszeń i sąsiednich gmin, wójt oraz przedstawiciel Spółki CPK. To miało uporządkować dotychczas zebrane informacje na ten temat, rozwiać wątpliwości i doniesienia medialne o ruszeniu pierwszych procedur, związanych z budową. Pytań jednak jest coraz więcej, a odpowiedzi?

Mieszkańcy trzech gmin już od trzech lat żyją w niepewności o swoją przyszłość. Nie wiedzą, gdzie dokładnie lotnisko ma powstać, jak przebiegać będą koleje i drogi dojazdowe, ani kiedy i jakim kosztem będą musieli opuścić swoje domy. Dużo się mówi jednak  o wsparciu dla gminy i jej mieszkańców w kontekście zadośćuczynienia za poniesione straty. Rada Społeczna ds. CPK przekazała Spółce szereg postulatów, które zdaniem mieszkańców powinny być wprowadzone do ustawy, a dotyczą właśnie rekompensat i odszkodowań. Wszystkie zostały jednak odrzucone i niezasadne z powodu obowiązujących w kraju przepisów, tzn. nie przewiduje się odszkodowania za okres niepewności czy oczekiwania...


PEŁNĄ WERSJĘ ARTYKUŁU PRZECZYTAJĄ PAŃSTWO W NOWEJ GAZECIE

dostępnej od środy, 26 lutego 2020r w Państwa okolicy

 

Zachęcamy do lektury naszej NOWEJ gazety!!!

Więcej informacji jutro!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: