Dwójka młodych wykonawców - Jagoda Różycka i Piotr Zubek zdobyła główną nagrodę, oraz nagrodę publiczności II edycji Fetting Festiwalu. Zwycięzcy wykonali w duecie piosenkę „Miłość jest jak cień człowieka” z repertuaru Alicji Majewskiej.

W minioną sobotę, 18 października 2014r., w baranowskim kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca N.M.P., o godzinie osiemnastej, rozpoczęła się II edycja Fetting Festiwalu. Tym razem uczestnicy wykonywali utwory z repertuaru Alicji Majewskiej.

II edycja festiwalu, tak jak pierwsza, zorganizowana została przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie, przy współpracy z Wójtem Gminy Baranów, Parafią pw. Św. Józefa w Baranowie i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic. Festiwal prowadziła Maria Szabłowska.

Rozpoczęła go uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której tytuł Honorowego Obywatela Gminy Baranów wręczono Alicji Majewskiej, zaś tytuł Zasłużony dla Gminy Baranów - pani doktor Janinie Dobrzeckiej-Kiwor.

Część artystyczną rozpoczął występ Agaty Zakrzewskiej, laureatki I edycji Fetting Festiwal. Wykonała ona utwory: „A jednak mi żal”, który przyniósł jej zwycięstwo podczas zeszłorocznej edycji oraz razem z Alicją Majewską utwór „Patrzyło na to wielu”.

W części konkursowej utwory z repertuaru Alicji Majewskiej wykonali Justyna Kwiatkowska, Justyna Seier-Fudzińska, Aleksandra Ożóg, Aleksandra Wylężek, Jagoda Różycka i Piotr Zubek, Adrianna Wojtaś, Magdalena Dąbkowska, Patrycja Modlińska, Aleksandra i Katarzyna Kołkowskie – zwyciężczynie gminnych eliminacji do Fetting Festiwal.

Podczas obrad jury, w składzie:

  • Alicja Majewska (piosenkarka),
  • Włodzimierz Korcz (kompozytor),
  • Maria Szabłowska (dziennikarz muzyczny),
  • Zbigniew Wodecki (muzyk i piosenkarz),
  • Dariusz Dąbrowski (przedstawiciel organizatora),

zebranym w kościele widzom czas umilał występ chóru Zespołu Szkół w Bożej Woli pod batutą Kariny Juragi-Horosz.. Z chórem wystąpiła Paulina Piwowarska, która wykonała utwór „Odkryjemy miłość nieznaną”.

Zwieńczeniem części artystycznej był recital  Zbigniewa Wodeckiego.

Jury, bez większych wątpliwości, przyznało I miejsce Jagodzie Różyckiej i Piotrowi Zubek za wykonanie utworu „Miłość jest jak cień człowieka”. II miejsce zdobyła Adrianna Wojtaś za piosenkę „Podróżą każda miłość jest”. III miejsce jury przyznało Magdalenie Dąbkowskiej, za utwór „Jaki piękny świat”.

Zgodny z opinią jury był werdykt widzów, Nagrodę Publiczności zdobył bowiem duet: Jagoda Różycka i Piotr Zubek.

II edycja Fetiing Festiwalu cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Kośció,ł podobnie jak podczas I edycji, został praktycznie w całości wypełniony przez spragnionych muzycznej uczty mieszkańców. Nie zawiedli również wykonawcy, prezentujący bardzo wysoki poziom. Czekamy z niecierpliwością na III edycję festiwalu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II Fetting Festiwal


To może Cię zainteresować: