14 listopada 2015 roku w kościele w Baranowie odbyła się III edycja Fetting Festiwalu. Festiwal, choć niezmiennie związany ze swoim patronem, co roku przyjmuje coraz nowszą i ciekawszą formułę. W tym roku uczestnicy śpiewali utwory do wierszy ks. Jana Twardowskiego.

Warto wspomnieć, że przed festiwalem w szkole w Baranowie odbyły się warsztaty teatralne. Jest to nawiązanie do teatru amatorskiego, który Edmund Fetting organizował podczas swojego pobytu na plebanii baranowskiego kościoła.

Festiwal, prowadzony przez Marię Szabłowską, rozpoczął się chwilą ciszy nad ofiarami zamachów terrorystycznych w Paryżu. Na wstępie prowadząca wspomniała, w związku z jubileuszem Polskiego Radia, o wieloletniej współpracy Edmunda Fettinga z Polskim Radiem i o tym, jak stał się on jego głosem.

Część artystyczną rozpoczął występ laureata poprzedniej edycji festiwalu – Piotra Zubka. Wystąpił on również ponownie na zakończenie imprezy i zaśpiewał swój ulubiony utwór z repertuaru Fettinga – „A jednak mi żal”.

Po bardzo wyrównanej części konkursowej wystąpiła gwiazda wieczoru, a zarazem członek jury – Jacek Wójcicki - aktor i śpiewak, artysta krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami".

W tegorocznej edycji nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Weronika Korthals
  • II miejsce: Adam Wasiela
  • III miejsce: Adrianna Wojtaś
  • Wyróżnieni zostali: Dominik Sieńko oraz Zespół Laudans
  • Nagrodę publiczności otrzymała Natalia Grzywacz – najmłodsza uczestniczka tej edycji festiwalu.

Gratulujemy wspaniałego widowiska organizatorom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poezja ks. Jana Twardowskiego na Fetting Festiwalu


To może Cię zainteresować: