Mija piąty rok, od kiedy pierwszy Fetting Festiwal zagościł na kulturalnej mapie naszej okolicy. Coroczne edycje niezwykle miło nas zaskakiwały, tak samo jak ostatnia, która odbyła się 11 listopada br., dzień po 90 urodzinach Edmunda Fettinga. W tym roku młodzi artyści zmierzyli się z twórczością Wojciecha Młynarskiego i muzyką niemal całego panteonu polskich twórców.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu była twórczość zmarłego w tym roku Wojciecha Młynarskiego. Mogliśmy tego dnia usłyszeć skomponowane do jego słów piosenki wielu sławnych muzyków w tym Krzysztofa Komedy, Włodzimierza Korcza, Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Jagodzińskiego.

Mile zaskoczył nas bardzo wysokim i wyrównanym poziomem wykonawców. Tegoroczne jury w składzie Danuta Błażejczyk, Maria Szabłowska, Marek Kaliszuk - ambasador V Fetting Festiwal, Artur Szczęsny, Dariusz Dąbrowski - sekretarz gminy Baranów, miało nie łatwą decyzję do podjęcia.

Podczas obrad publiczność zebrana w baranowskim kościele miała okazję wysłuchać dwóch koncertów. W pierwszej kolejności zaprezentowali się laureaci zeszłorocznej edycji – Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski. Niezwykłym wykonaniem utworów swojego autorstwa, jak i kompozycji Bułata Okudżawy i Marka Grechuty - poruszyli publiczność.

Druga część koncertu składała się z nieco lżejszego repertuaru, w wykonaniu Marka Kaliszuka. Aktor, znany między innymi z serialu „Bodo”, umilił czas brawurowym wykonaniem wielu znanych sprzed lat hitów, jak i własnymi kompozycjami.

Tuż przed ogłoszeniem wyników, wręczono po praz pierwszy osobom zasłużonym przy organizacji festiwalu, tytuły „Architektów Kultury” gminy Baranów. Wyróżnieni zostali m.in. ks. Roman Wawrzyniak, Maria Szabłowska wraz z mężem oraz osoby od lat wspierające festiwal.

Po chwili napięcia i wręczeniu wszystkim nagród za udział, Danuta Błażejczyk oraz Maria Szabłowska ogłosiły zwycięzców tegorocznej edycji. V Fetting Festiwal wygrał duet Karolina Dauksz i Tomasz Boruch za wykonanie piosenki "Prześliczna wiolonczelistka". Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rosa, za wykonanie piosenki "Taki cud i miód". Trzecie miejsce zdobyła Jagoda Różycka, która wykonała piosenkę "Polska miłość". Nagrodę publiczności zdobył Michał Kaczmarek, który zaśpiewał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem już".

Gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom za organizację kolejnej bardzo dobrej edycji festiwalu. Festiwal ten co roku zmienia nieco swoją formułę w części artystycznej. Po występach wielkich gwiazd w poprzednich edycjach, w tym roku postawiono na nieco mniej sławne nazwiska, które zapewniły jednak wszystkim zebranym wyjątkową ucztę muzyczną, podczas któej każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wspaniały, jubileuszowy Fetting Festiwal


To może Cię zainteresować: