Akcja „Nie kupuj – adoptuj”

Pod koniec listopada 2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie rozpoczął we współpracy ze schroniskiem dla zwierząt akcję „Nie kupuj – adoptuj”. Ma ona na celu znalezienie domu i właścicieli pełnych miłości i troski wobec bezdomnych zwierząt.

W pierwszym tygodniu każdego miesiąca na stronie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie pojawiają się oferty adopcji zwierzaka. Szkoła wybiera pupila i publikuje jego zdjęcie wraz z krótkim opisem i historią. Każdy etap akcji jest również udostępniany na oficjalnym profilu Facebook Zespołu pedagogów i psychologów ZSO Brwinów. Akcje prowadzą panie pedagog Marta Wojciechowska i Katarzyna Natkańska, które nawiązały współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt im. Zofii i Romana Witkowskich znajdującym się w pobliskim Milanówku.

Warto wspomnieć, że szkoła zachęca też swoich uczniów do czynnego udziału w akcji. Osoba lub klasa, która znajdzie dom dla pupila, zostanie zaproszona do pamiątkowego zdjęcia wraz z adoptowanym zwierzakiem. Organizatorzy zachęcają osoby, które z różnych powodów nie mogą przygarnąć futrzaka, do rozpowszechniania akcji w mediach społecznościowych i namawiania rodziny lub znajomych do zainteresowania się tematem bezdomności zwierząt. Trzeba pamiętać, że adopcja psa lub kota musi być przemyślaną decyzją, ponieważ zwierzęta szybko przyzwyczajają się do ludzi, a ponowne odrzucenie może sprawić im krzywdę. Do tej pory w akcji brały udział cztery zwierzaki. Czarno-biała kotka Kasia, niebieskooka suczka Nuka, spokojny i łagodny pies Anakin oraz sympatyczny czarny piesek Pablo. Kotka Kasia i suczka Nuka już znalazły swój dom. Anakin i Pablo czekają na wymarzonych właścicieli.

Bezdomność zwierząt jest dużym problemem w Polsce. Szacuje się, że naszym kraju w schroniskach mieszka ok. 100 tys. zwierząt, dlatego każda akcja, która ma na celu nagłośnienie i zmniejszenie problemu bezdomności zwierząt, jest godna pochwały.

Bezpośredni kontakt do prowadzących adopcję Anakina:
pani Agnieszka, e- mail: majkam75@o2.pl, oraz pani Julia, e-mail: julia.schron@gmail.com.

Bezpośredni kontakt do prowadzących adopcje Pablo:

pani Katarzyna, tel. 665 661 161, oraz pani Małgorzata, tel. 501 965 678.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z koordynującymi akcję: e-mail: k.natkanska@zsobrwinow.pl oraz m.wojciechowska@zsobrwinow.pl.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię:


To może Cię zainteresować: