20 maja w Mediatece odbył się koncert charytatywny. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne oraz wokaliści młodego pokolenia. Wydarzenie zorganizowane zostało w szczytnym celu.

Na tę okoliczność Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna zaprosiła Zespół "Hop-SAS" , który wykonali utwory, w tym: "Wszystko Kwitnie Wkoło ", "Zacznij od Bacha" czy "Dni, których nie znamy". Następnie wystąpiła Grupa Wokalna Dagmary Jaworskiej w 13 osobowych składzie. Warto podkreślić udział najmłodszych reprezentantek: Patrycji Lewandowskiej, Maji Nojek oraz Julii Wedral. Jako ostatni zaprezentował się zespół "The Wracage". Jego występ wzbudził największe zainteresowanie wśród młodzieży.

Podczas koncertu trwał kiermasz, na którym dostępne były książki, biżuteria oraz słodkie przysmaki. Wszystkie zebrane środki miały zostać przekazane na SOZ Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego.

W najbliższych latach mają zostać wprowadzone realne zmiany, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zwierzętom na terenie miasta. - Ostatnio zainteresowała mnie reakcja mieszkańców na temat braku zamontowanych wygrodzeń dla zwierząt na terenie obwodnicy. Rozmawiałem z przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (...) i zostałem zapewniony, że w ciągu pół roku zostaną zastosowane właściwe rozwiązania. Będą to ogrodzenia, dodatkowe tunele dla zwierząt czy słupki nadające sygnał z bezpośredniej odległości - mówił Tomasz Krupski Wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Liczymy na wiele innych podobnych inicjatyw!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Na pomoc zwierzętom


To może Cię zainteresować: