Sobotnie przedpołudnie 23 lipca br. spędziliśmy w Żabiej Woli na „Dniu ze zwierzętami” Dzięki tej cennej inicjatywie, mieszkańcy dowiedzieli się jak pomagać bezdomnym zwierzętom, a najprawdopodobniej kilka piesków przebywających w schronisku znalazło swoje nowe, kochające domy.

Oprócz możliwości poznania żabiowolskich bezdomniaków, organizatorzy przewidzieli wiele ciekawych zajęć dotyczących bezdomnych zwierząt. Mogliśmy dowiedzieć się jak postępować z dzikimi zwierzętami, poznać sprzęt i pracę osób z SRS Animal Resque Poland, zajmujących się ich profesjonalnym odławianiem. Wolontariusze ze schroniska w Korabiewicach tłumaczyli na czym polega proces adopcji wymarzonego pupila, oraz jak wygląda praca wolontariuszy. Przedstawiciele Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE uzasadniali prawne aspekty pomocy zwierzętom, oraz co robić jak widzimy gdy zwierzęta cierpią. Przez cały dzień funkcjonował też kącik adopcyjny, dzięki któremu być może kilka piesków znalazło nowy dom.

Na imprezie tej nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Każdy kto namalował swojego wymarzonego pupila mógł wziąć udział w konkursie plastycznym, poćwiczyć krój pisma na warsztatach kaligrafii, oraz wziąć udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez naszą redakcję. Tego dnia ogłosiliśmy też konkurs dla mieszkańców gminy Żabia Wola „Wakacje w Gminie z naturą", w którym do wygrania jest 4-osobowy bilet VIP do Magicznych Ogrodów, o wartości 299 zł do wykorzystania do końca września.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy w dowolnym formacie  (w wersji papierowej lub elektronicznej) i wykonanej dowolną techniką (np. praca plastyczna, rysunek, komiks, opowiadanie, książeczka, gazetka, prezentacja, fotografia, filmik, wycinanka, kolaż itp.), nawiązującej do hasła „Wakacje w Gminie z naturą”. Jedynym warunkiem jest przedstawienie wymyślonej przez siebie historii związanej z tematem konkursu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyniesienia prac do 12.08.2022 r. do godziny 17.00, do czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Żabia Wola, gdzie znajduje się pudełko z napisem „Konkurs – Wakacje w Gminie z naturą”. Zapraszamy też na dziesiejsze warsztaty dziennikarskie zorganizowane w ramach wakacyjnej Strefy Relaksu

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Spędziliśmy dzień ze zwierzętami


To może Cię zainteresować: