Ostatnimi czasy przyzwyczailiśmy się do tego, że na Dniach Brwinowa możemy zobaczyć największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tegoroczne wydarzenie było po tym kątem zupełnie inne i wyjątkowe. Poruszające koncerty, spektakularny pokaz teatru ognia oraz rekonstrukcja bitwy z września 1939 r., przy pałacu w parku, to główne punkty święta miasta, na których gościła nasza redakcja.

W minioną sobotę kapryśna pogoda nie zepsuła nastrojów fanom dobrej, ale i trudnej muzyki. Z przyjemnością wysłuchaliśmy koncertów zespół Blues Fathers, po nim zagrali Run The River. W nostalgiczną atmosferę wprowadził nas T/Aboret, a było to jedynie preludium przed niemal mistycznym widowiskiem Kapeli ze Wsi Warszawa.

Wieczór ten kończył wyjątkowy pokaz teatru ognia grupy Jo Art. Show. Był to jeden z najciekawszych pokazów, jaki w naszej okolicy widzieliśmy. Energiczny taniec z ogniem, wzbogacony nowoczesnymi efektami świateł LED przyciągnął uwagę i zafascynował widzów.W niedzielne przedpołudnie odbyły się oficjalne uroczystości związane z 79. rocznicą bitwy pod Brwinowem, która została stoczona 12 września 1939 r. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Floriana zgromadzeni mieszkańcy przeszli przed pomnik 36. pułku piechoty Legii Akademickiej.

Dni Brwinowa - sobota

W niedzielne przedpołudnie odbyły się oficjalne uroczystości związane z 79. rocznicą bitwy pod Brwinowem, która została stoczona 12 września 1939 r. Po uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Floriana zgromadzeni mieszkańcy przeszli przed pomnik 36. pułku piechoty Legii Akademickiej.

Tego dnia wieczorem mogliśmy zobaczyć inscenizację historyczną Bitwy pod Brwinowem z 1939 roku. Głównym wątkiem przygotowanej inscenizacji były wydarzenia związane z utworzeniem i funkcjonowaniem szpitala wojennego w pałacu w parku. Inscenizacja zrobiła na zebranych niesamowite wrażenie, a spektakularne efekty pirotechniczne wzmacniały u widzów poczucie grozy tamtych dni.

Dni Brwinowa - inscenizacja

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: