200 osób na 200 parkrun Grodzisk Maz

9 lipca 2022 roku o godzinie 9:00 grodziscy biegacze zapraszają, wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas, na Stawy Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim! Tego dnia odbędzie się jedyna i niepowtarzalna edycja biegu - 200 parkrun.

Parkrun to bezpłatne, cykliczne, pozbawione rywalizacji spotkania dla każdego organizowane przez samych uczestników na całym świecie. Spotkania parkrun odbywają się na dystansie 5km w każdą sobotę o 9.00 rano. W Grodzisku jego uczestnicy pokonują pięć okrążeń wokół Stawów Walczewskiego.

- Inicjatywa ma na celu uczynienie naszej planety zdrowszej i szczęśliwszej, a poprzez nasze spotkania chcemy umożliwić każdemu bycie aktywn(ą)ym we własnym tempie - mówią organizatorzy wydarzenia. - Każdy jest mile widziany w ramach parkrun, nikt tutaj nie jest ostatni i każdy może uczestniczyć w naszych spotkaniach biegając, truchtając, maszerując lub angażując się jako wolontariusz - dodają.

Inicjatywa zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 2004 roku, po czym rozlała się po całym świecie. Obecnie biegacze w 22 krajach spotykają się co sobotę aby wspólnie pobiegać. Do Polski parkrun przywędrował w 2011 roku. Grodzisk Mazowiecki, dzięki determinacji Pawła Pelca, jest jedną z 84 lokalizacji. Od 1 lipca 2017 roku blisko 700 niepowtarzalnych uczestników  wzięło już udział w wydarzeniu. Gdyby liczyć każdy sobotni bieg osobno, to liczba osób biegających w Grodzisku wyniosłaby 5.000.

Parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem na stronie www.parkrun.pl Rejestracja jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie. Jedyny wymóg, to konieczność posiadania przy sobie nadanego w ramach rejestracji Indywidualnego Kodu Uczestnika, który potrzebny jest to podania rezultatu! Brak kodu oznacza brak wyniku.

9 lipca z okazji jubileuszu 5-lecia parkrun Grodzisk Mazowiecki i 200 edycji wydarzenia organizatorzy chcą pobić rekord uczestników. – Na 100 parkrun była nas setka, teraz marzymy o 200 osobach – mówią. Zachęcamy zatem wszystkich do udziału w imprezie. Przybywajcie ze swoim najbliższymi. Do przebycia dystans 5000 m, który można przebiec lub przejść. A po wszystkim składkowy piknik. Do zobaczenia!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: