W sobotę, 17 września, 375 miłośników biegania spotkało się nad zalewem w Komorowie, gdzie odbyło się gminne sportowe wydarzenie - Półmaraton i bieg na 5 km "Lasy nad Utratą".

Tegoroczny program rozrósł się dodatkowo o rekreacyjne biegi dzieci, w których udział wzięło 100 uczestników i sztafety półmaratońskie - 7 drużyn.
Trasa w większości prowadziła drogami leśno-szutrowymi lasu Nadleśnictwa Chojnów. Jedynie początkowy i końcowy fragment stanowił asfaltowy odcinek. Uczestnicy biegu na 5 km mieli do pokonania jedno okrążenie, a półmaratonu i sztafet - cztery. Trasy dzieci były poprowadzone tymi samymi drogami, co dorosłych, jednak odcinki, w zależności od kategorii wiekowej wynosiły  200 m, 400 m i 1000 m.

W sobotę, punktualnie o godz. 10:00 Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka dała sygnał do startu. Pierwsi pobiegli zawodnicy rywalizujący na odcinku 5 km. Po niespełna 18 minutach do mety dobiegł pierwszy biegacz, mieszkaniec gminy - Filip Chyłkowski, 11 sekund później drugi - Krzysztof Wójcik, natomiast trzecia była pani Eliza Galińska, którą od poprzednika dzieliło tylko 12 sekund. Najszybszą mieszkanką gminy Michałowice była Małgorzata Bujanowska.

Natomiast o 11:00 wystartowali zawodnicy biorący udział w Półmaratonie i biegu sztafetowym. Do pokonania mieli 4 pętle, na których na biegaczy czekały napoje i odżywcze przekąski. Najszybciej trasę półmaratonu pokonał Damian Falandysz z czasem: 01:17:38. Wśród kobiet pierwsza dobiegła Beata Zaręba: 01:42:55. Wśród mieszkanek pierwsze miejsce zajęła Ewa Roman z klubu "Sportgas", wśród mieszkańców najszybszy okazał się Patryk Tkacz z grupy "Rozbiegane Michałowice". Natomiast najszybszą sztafetą była drużyna Big Bad Wolf: 01:33:10.
 
Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a dla szczęśliwie wylosowanych osób bony od lokalnych i okolicznych darczyńców. Posilić się można było na stoisku Koła Kobiet Kreatywnych z Suchego Lasu, a zmęczone mięśnie rozluźnić w strefie masażu przygotowanej przez Specjalistyczne Centrum Rehabiltiacji Vita.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom. Podziękowania składamy również wolontariuszom, sponsorom nagród i współorganizatorom wydarzenia.

Partnerami i fundatorami wspierającymi IV edycję biegów "Lasy nad Utrata" byli: Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji VITA, Grupa Progress Ubezpieczenia, Restauracja "U Ochmanów", Centrum Ubezpieczeń Justyna Kwiatkowska, Restauracja "Magazyn 5", Piekarnia Pych, Apteka Centralna, Apteka Ostoja, AVON - okręg 608.

Współorganizatorami wydarzenia byli: AZS Warszawa oraz Ekobrygada.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: IV półmaraton i bieg na 5 km "Lasy nad Utratą" w Gminie Michałowice


To może Cię zainteresować: