Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już tylko kilka dni dzieli nas oficjalnie od upragnionego urlopu i wypoczynku. Choć już teraz w pełni można się cieszyć z gorącego lata, do czego zachęcają licznie organizowane w regionie wydarzenia. Na jedno z nich w ubiegłą sobotę zaprosił także Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie, który w Strzeniówce zorganizował dla mieszkańców powiatu zawody biegowe.

Mieszkańcy Strzeniówki w ten weekend nie mogli liczyć na nudę. Tu oprócz otwarcia miejskiego basenu, zorganizowany został również rodzinny piknik, który połączony został z zawodami biegów przełajowych. Ponad 30-stopniowy upał nie przeszkodził całym rodzinom w udziale w zabawie i aktywnym spędzeniu wolnego czasu.

Na polanie przy ul. Działkowej MOS Pruszków wraz z powiatem pruszkowskim przygotowali szereg atrakcji. Głównym punktem był turniej biegowy, który podzielony został na kategorie wiekowe i ze względu na płeć uczestników. Najmłodsi biegacze (poniżej 9 lat) mierzyli się z dystansem 700m. Potem dziewczynki i chłopcy w wieku 10-14 lat biegli 2 okrążenia na łącznie 1400m. Starsza młodzież pobiegła już 2100m, a osoby dorosłe pokonały łącznie 5 okrążeń. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zawodni w poszczególnych kategoriach puchary, które wręczały dyrektor MOS Anna Tużnik i członek zarządu powiatu pruszkowskiego Agnieszka Kuźmińska. Przewidziano również nagrodę dla najstarszego zawodnika, którym był 71-letni Jan Fijołek. Niewiele młodsza od niego była także zwyciężczyni biegu w swojej kategorii – Renata Zielińska. Co ciekawe w tym międzypokoleniowym biegu, najmłodszy zawodnik – Cezary Pakuła ma zaledwie 5 lat.

Na wydarzeniu obecni byli także Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński i sołtys Strzeniówki Andrzej Pietrzak, którzy jako  zaproszeni gości pogratulowali zawodnikom udziału w zawodach. – Pozwoliliśmy sobie przyjść i pogratulować uczestnikom, przede wszystkim chęci i aktywności, bo faktycznie trzeba mieć dużo zaparcia, żeby przy takiej pogodzie jak dziś , uczestniczyć w biegu i to jeszcze takie dystanse. Młodzi, wysportowani ludzie - widać, że sport ich cieszy, dlatego zawsze będziemy takie inicjatywy wspierali – zaznaczył wójt.

Oprócz samego biegu na uczestników czekały również animacje dla najmłodszych, malowanie buziek, dmuchańce, przekąski z grilla, a na zakończenie także pokaz iluzjonisty. – Jest to taki pierwszy piknik rekreacyjno-sportowy pod honorowym patronatem starosty pruszkowskiego. Został zorganizowany, bo po tak długim czasie izolacji, każdy jest spragniony kontaktu z drugim człowiekiem. Stąd piknik dla całych rodzin, aby sobie usiąść i porozmawiać .A jako że jesteśmy Ośrodkiem Sportowym, to musiał być i sport – bieg i mecz pokazowy piłki plażowej naszej sekcji siatkówki dziewcząt. Pogoda dopisała aż nadto, ale myślę, że takie spotkania są fajnie, integrują, poznajemy teren, a po pandemii również i mamy okazję się poruszać. Ta impreza będzie cykliczna jako rekreacyjny piknik dla całych rodzin – dodaje dyrektor MOS Pruszków.


Wyniki zawodów:

18 i starsze

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Renata Zielińska

1957 r

 

18 i starsi

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Sebastian Zasina

1982 r

2

Maciej Zieliński

1988 r

3

Piotr Sprengel

1989 r

6

Jan Fijołek (najstarszy zawodnik)

1950 r

 

15 – 17

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Zuzanna Wójcik

2006 r

2

Matylda Sawicka

2007 r

3

Marta Klimkiewicz

2006 r

 

10 – 14

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Julia Dacka  

2008 r

2

Lidia Zasina

2014 r

3

Lena Pawlak

2013 r

 

10 – 14

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Eryk  Pejas

2008 r

2

Tomasz Trylski

2007 r

3

Witold Zasina

2010 r

 

9 i młodsze

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Basia Gauden

2012 r

2

Otylia Pakuła

2017 r

3

Karolina Strzelczyk

2013 r

 

9 i młodsi

Miejsce

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

1

Maksymilian Żukowski

2014 r

2

Adam Trylski

2014 r

3

Cezary Pakuła

2016 r

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Sportowy piknik na rozpoczęcie lata


To może Cię zainteresować: