1230 metrów ma nowy odcinek ul. Europejskiej. Inwestycja ta ma zmniejszyć korki w północnej części Pruszkowa.

Stojący w korkach na ul. Ludwika Waryńskiego mieszkańcy Pruszkowa czekali na tę inwestycję od lat. Do tej pory ulica ta, wraz z biegnącą wzdłuż autostrady ul. Żbikowską była jedyną możliwością przejazdu przez rzekę Utratę w północnej części miasta. Teraz powstała kolejna przeprawa. W ramach inwestycji wybudowana została ul. Europejska na odcinku od ul. Promyka do skrzyżowania z ul. Poznańską oraz od ul. 3 Maja do ul. Mostowej oraz ul. Elektrycznej, na odcinku do ul. Batalionów Chłopskich. Jednym z ważniejszych elementów inwestycji był most przez rzekę Utratę. Prace objęły również wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, dużego zbiornika retencyjnego, chodnika, ciągu pieszo-rowerowego.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 17,7 mln zł, z czego prawie 5,5 mln zł Miasto Pruszków pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Ulica oficjalnie została otwarta 1 września. W uroczystości udział wzięli Poseł Zdzisław Sipiera, przedstawicie władz Miasta Pruszkowa oraz zainteresowani inwestycją mieszkańcy.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 1230 bardzo ważne metry


To może Cię zainteresować: