W czwartek, 10 czerwca br., Arek Gębicz - prezes Stowarzyszenia Za Pruszków! zorganizował konferencję prasową, na której mówił o najważniejszych obecnych, jak i przyszłych działaniach Stowarzyszenia.

Konferencja odbyła się nieopodal studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej na tle zielonego terenu, który miał zostać wykarczowany pod parking dla gości planowanego nieopodal Wodnego Placu Zabaw. Inwestycja ta budzi w Pruszkowie wiele kontrowersji, a jej przyszłość jest coraz bardziej wątpliwa. Zaznaczył, że Stowarzyszenie będzie dążyło do przeprowadzenia konsultacji w tej sprawie.

Z miejsca konferencji blisko też do jednego z ważniejszych tematów, którym zajmowało się Stowarzyszenie – megabloku, planowanego przy ul. Pawiej. Wskazywał na to, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze już dwukrotnie wykazało błędy przy wydawaniu Warunków Zabudowy (WZ) dla tej inwestycji, przez władze Pruszkowa. Szerzej temat opiszemy w jednym z najbliższych numerów.

Omawiane były też problemy komunikacyjne miasta. Mówił o wielu pytaniach dotyczących budowy łącznika ulic Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i Sienkiewicza, jak i o kwestiach dogadania się z Burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim, w sprawie budowy rozwiązań komunikacyjnych, które odkorkują węzeł na Żbikowie.

Arek Gębicz wspominał też o budzącym kontrowersje projekcie rewitalizacji Utraty, która wbrew intencji radnych minionej kadencji, zamiast renaturalizacji terenu rzeki będzie procesem ich cywilizowania.

Konferencja była ciekawą możliwością poznania stanowiska Stowarzyszenia Za Pruszków! na wiele tematów ważnych dla mieszkańców Pruszkowa. Głos ten będzie być może mocniej słyszalny w przestrzeni publicznej, gdyż do Stowarzyszenia przystąpił ostatnio Radny Andrzej Kurzela. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się szerzej poruszyć omawiane problemy na naszych stronach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: