Od wielu tygodni, jako datę zamknięcia wiaduktu podawano dzień 15 kwietnia. Data ta też dalej widnieje na stronie internetowej Grodziska. Niestety, jak informowali nas zdezorientowani mieszkańcy, wiadukt został zakmnięty dzień wcześniej około południa, bez wcześniejszego uprzedzenia.

Zgodnie z planem, wiadukt w Grodzisku pozostanie zamknięty przez prawie rok. Za wyburzenie istniejącego oraz budowę nowego wiaduktu odpowiedzialna jest firma Eurovia. Koszt inwestycji, realizowanej w większości z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, wyniesie prawie 8 mln 400 tys zł.

Na czas budowy wyznaczono dla samochodów do 10 t objazd następującymi ulicami Grodziska Maz.: Bałtycką, Wspólną w kierunku Wólki Grodziskiej, Zachodnią, Graniczną, Traugutta, Żytnią, Żyrardowską, Sienkiewicza. Na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej, Żytniej i Chełmońskiego ustawiono sygnalizację świetlną. Wycofano także wszystkie przepustki dla samochodó ciężarowych na przejazd tątrasą. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z ulotki zamieszczonej poniżej:

Na wzmożony ruch samochodów przygotowuje się również Milanówek. W związku z zamknięciem wiaduktu planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu na terenie Milanówka:

 1. Ustawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Dębowej i Smoleńskiego.
 2. Wybudowanie wyspy separacyjnej na skrzyżowaniu ul. Smoleńskiego i Kościelnej:
  • nakaz jazdy w prawo przy zjeździe z wiaduktu w ul. Kościelną (brak możliwości skrętu w lewo w ul. Kościelną/Słowackiego),
  • nakaz jazdy w prawo dla jadących od ul. Słowackiego/Kościelnej na wiadukt (brak możliwości jazdy na wprost),
  • zakaz skrętu w lewo z ul. Kościelnej w ul. Królowej Jadwigi.
 3. W ciągu miesiąca planuje się wyznaczenie dodatkowych przejeść dla pieszych przy ulicy Kościuszki, skrzyżowania z ulicami Podleśną, Gospodarską i Piaski.

Wyznaczona trasa przejazdu od drogi wojewódzkiej nr 719 do autostrady A2 przebiegać będzie przez następujące ulice na terenie Milanówka: Piłsudskiego, Dębową, Smoleńskiego, Kościelną, Kościuszki, Kwiatową i dalej przez Żuków i Natolin do drogi wojewódzkiej nr 579.

Zamknięcie wiaduktu będzie miało również duży wpływ na grodziską komunikację miejską:

 1. Komunikacja Miejska w Grodzisku Maz. zostanie podzielona na części północną i południową, rozdzielone linią kolejową.
 2. Zostanie wprowadzony dodatkowy przystanek: „Grodz. Traugutta Kładka”, do którego dojeżdżać będą wszystkie linie kursujące po północnej stronie torów.
 3. Za wyjątkiem dwóch kursów linii nr 6 żadna z linii nie będzie przejeżdżać z jednej strony torów na drugą (ze strony północnej miasta na południową i na odwrót).
 4. Linie nr 3 i nr 4 zostaną podzielone na linie nr 3A , 3B, 4A i 4B. Linie z oznaczeniem A kursować będą po północnej stronie torów, a z oznaczeniem B po południowej stronie torów.
 5. Linia nr 5 oraz większość kursów linii nr 6 zostanie skrócona do przystanku „Grodz. Traugutta Kładka”.
 6. Po stronie południowej linie nr 3B i 4B kończyć będą bieg na przystanku Grodz. PKP.
 7. Zmiany obowiązywać będą od dnia 15.04.2013 r. do oddania do użytkowania wiaduktu po remoncie.

Szczegółowe informacje oraz rozkłady jazdy dostępne są na stronie: www.pksgrodzisk.com.pl

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: