W poprzedni czwartek, wykorzystując fakt, że był on dniem świątecznym i wolnym od pracy, Panie Sołtys Czarnego Lasu i Makówki zorganizowały wspólnie obchody Dnia Dziecka w plenerze.

O Dniu Dziecka pamiętały panie Ewa Błońska - sołtys Czarnego Lasu i Jolanta Czuba - sołtys Makówki. W miniony czwartek wspólnie zorganizowały dla najmłodszych mieszkańców swoich sołectw super imprezę w plenerze, której towarzyszyły pokazy, zabawy, gry i ognisko. Wszystko to odbyło się na granicy dwóch sołectw, na wspólnej drodze Chojnowej, Placu Zabaw w Czarnym Lesie i na łąkach Makówki.

Do atrakcji tego dnia należały pokazy z udziałem zaproszonych jednostek OSP Książenice, Policji i Pogotowia Ratunkowego Grzegorz Riemer. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i przejęciem oglądały pokaz pracy służb publicznych i pogotowia, które miały za zadanie oswoić i uzmysłowić dzieciom na czym polega praca strażaka, policjanta czy ratownika medycznego. Chętnie też poddawały się różnym ćwiczeniom i zabiegom sanitarnym, miały okazję obejrzeć sprzęt gaśniczy, ratowniczy i medyczny, czy potrzymać wąż gaśniczy tryskający wodą. O dziwo, zainteresowani tym wszystkim byli również dorośli, najwyraźniej przypomniały im się dziecinne marzenia. Dzieci miały także możliwość przejechania się wozem strażackim.

Organizatorki zadbały więc doskonale o edukacyjną stronę imprezy. Dzieci mogły też pojeździć konno, bowiem na zaproszenie organizatorek, w imprezie wzięła udział Stajnia Chrapka Adamów Parcel. Animatorki zabaw dziecięcych zorganizowały także różne atrakcje dla najmłodszych. Było więc ręczne malowanie wielkich płacht płótna, przeciąganie liny i inne zabawy.

Nie zapomniano też o dorosłych, którzy obserwując swoje pociechy i nie rzadko bawiąc się z nimi, mogli usmażyć przy ognisku kiełbaskę, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Każde dziecko, wchodzące na teren placu zabaw, zostało obdarowane paczką ze słodyczami i różnymi gadżetami. Liczebność przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorek. Było ponad 300 osób. Korzystając z wolnej chwili, zapytaliśmy, jak wyglądały przygotowania do pikniku.

Obiektywna.pl: Zainteresowanie i organizacja pikniku przerosły nasze wyobrażanie. Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie tej imprezy wspólnie przez dwie Panie Sołtys?
Ewa Błońska: Z przyjaźni dobrosąsiedzkiej.

O: Jest to chyba pierwsza impreza tego typu, o jakiej słyszeliśmy, organizowana przez dwa sołectwa. Czy miały Panie jakieś problemy przy jej organizacji?
Jolanta Czuba: Jest to pierwszy taki piknik organizowany przez dwa sołectwa bez żadnej pomocy organizacyjnej z zewnątrz. Jak sama Pani widziała, udało się to w 100%, chodź wcale nie było łatwo.
EB: Obawialiśmy się robić imprezę na tak dużą skalę bez wcześniejszych doświadczeń. Nie pomagała nam również pogoda.

 
O: Dzieci otrzymały torebki z niespodziankami, dorośli pyszne kiełbaski z ogniska, chleb ze smalcem i ogórkiem. To jednak udało się wywalczyć Paniom jakieś wsparcie...
EB: Mieszkańcy Makówki przekazali pewną kwotę pieniężną, mi natomiast udało się pozyskać  wielu sponsorów.
JC: Nieodzowna okazała się pomoc Urzędu Miasta Grodzisk Mazowiecki, Centrum Kultury, ZWiK’u, Powiatowej Komendy Policji.


O: Z tego co słyszałam, plac zabaw został wyposażony przez mieszkańców obu Sołectw.
JB: Może wspólnie to za dużo powiedziane, ale mieszkańcy Makówki zakupili jedną, ale bardzo dużą zabawkę służącą dzieciom.
EB: Tak, a mieszkańcy Czarnego Lasu ostatnio Fitnest dla dorosłych.
 
Korzystając z łamów Obiektywnej Gazety Internetowej obie dzielne Panie Sołtys chciały podziękować sponsorom imprezy:
Urzędowi Miasta Grodzisk Mazowiecki, Powiatowej Komendzie Policji w Grodzisku Mazowieckim, Centrum Kultury, ZWiK, OSP Książenice, Pogotowiu Ratunkowemu Grzegorz Riemer w Grodzisku Mazowieckim, Key Dewelopement sp. z o.o, Soft Cafe, firmie Piastpol woda źródlana, Stowarzyszeniu Mieszkańców Czarnego Lasu, Wydawnictwu Rozrywka, Continental Bakeries, Toys Rus, Stajni Chrapka Adamów Parcel, Grodziskiemu Klubowi Sportów Motorowych, Sklepowi internetowemu www.antybutelka.pl, Joannie i Andrzejowi Polańczyk, Iwonie Gościńskiej, Katarzynie Zielińskiej, Katarzynie Bajkowskiej, Elżbiecie i Romanowi Durka.
 
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzień Dzieci z Czarnego Lasu i Makówki


To może Cię zainteresować: