9 grudnia br. w czarnoleskiej świetlicy mogliśmy obejrzeć film o naszym sąsiedzie „Łazuka dzieckiem podszyty”. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że mogliśmy nie tylko porozmawiać tam z prowadzącym spotkanie, autorem filmu – Andrzejem Sapiją, ale też z bohaterem filmu – Bohdanem Łazuką.

Od dawna obserwujemy liczne i ciekawe inicjatywy Sołtys Ewy Błońskiej i Rady Sołeckiej Czarnego Lasu.  – Gdy powstała świetlica, pani sołtys zapytała nas, mieszkańców, co możemy zrobić. Ponieważ ja robię filmy i jestem wykładowcą szkoły filmowej, powiedziałem, że możemy się tu spotykać co jakiś czas i oglądać ciekawe filmy – mówił nam Andrzej Sapija, filmowiec i wykładowca na łódzkiej PWSFTviT. – Spotkaniom towarzyszą też elementy edukacji filmowej. Staram się wytłumaczyć, co to jest język filmu, które filmy są dobre, a które złe.

Takie spotkanie miało miejsce na początku grudnia. – Dziś mieliśmy wyjątkowe spotkanie. Pokazywałem po pierwsze swój film, którego bohaterem jest nasz sąsiad, czyli wybitny aktor i piosenkarz – Bohdan Łazuka, który dodatkowo zgodził się przyjąć zaproszenie na to spotkanie – mówił nam Andrzej Sapija.

Podczas rozmowy mogliśmy poznać wiele historii związanych z powstawaniem filmu, jak i posłuchać licznych anegdot i historii z życia Bohdana Łazuki. Andrzej Sapija tłumaczył nam też, jak powstawał sam film i jak udało mu się nawiązać bliski kontakt z jego bohaterem, dzięki czemu film jest naprawdę wyjątkowy. Ciężko jest oddać klimat tego spotkania, niemniej wszystkich zainteresowanych filmem zapraszamy do obejżenia go poniżej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: